Užventis - PalendriaiApie etapą

Kelionės atstumas: 39,6 km.

Kelionės pėsčiomis trukmė: 10 val.

Punktai:Užventis Vaiguva Palendriai


Diena, kai dienai baigiantis pasieksite vienuolyną
___________________________________________

Iš jaukaus ir daug istorijų slepiančio Užvenčio eisime apie 15 km atkarpą iki Vaiguvos. Kelias ves žvyrkeliu, laukų ir miškelių takais. Praeisite jau beveik išnykusį Daugėnų kaimą. Vaiguvoje rasite parduotuvę (pasirūpinkite vandeniu, nes kita parduotuvė bus už 20 km) ir net dvi šventoves: Šv. Jono krikštytojo bažnyčią ir visai neseniai vietinio žmogaus pastatytą koplyčią. 8 km už Vaiguvos prieisite Šarkių tvenkinį ir užtvanką. Atidžiai sekite ženklus, nes ši kelio atkarpa kiek klaidoka. Netoliese (už 3 km nuo pagrindinio kelio) yra Pakėvio miestelis su savo dvaru ir Šv. Teklės bažnyčia. Jei kojos sunkiai eina, galima apsistoti nakvynei Pakėvyje. Einantys toliau maisto atsargas turi pasipildyti Šalteniuose. Artėdami prie Palendrių iš toli pamatysite jau nebeveikiančios Palendrių Aušros Vartų Marijos bažnyčios bokštą. Šalia ‒ Palendrių vienuolynas. Vyrai galės nakvoti pačiame vienuolyne, o moterys – šalia vienuolyno esančiuose svečių namuose.


Etapo maršrutas


Piligrimų nakvynių informacija


 
 


Etapo aprašymas

Iš jaukaus ir daug istorijų slepiančio Užvenčio eisime 15 km atkarpą iki Vaiguvos. Didžioji dalis kelio drieksis žvyrkeliu, akyse prabėgs nedidelių miškelių, dirbamų laukų, vėjo malūnų vaizdai. Kelio pradžioje praeisite senus tvartus – šiltuoju metų laiku šalia jų ganosi buliai, į praeivius jie žiūri įtariai, bet yra aptverti ir pavojaus nekelia. Taip pat praeisite ir beveik išnykusį Daugėnų kaimą, jo gyventojams atminti šalikelėje yra pastatytas paminklas.

Vaiguva pasitiks plačia, dailių, nedidukų namų gatve. Jos pabaigoje stūkso dar 1818 m. pastatyta medinė bažnyčia. Iš pirmo žvilgsnio tai liaudies architektūros pavyzdys, tačiau gerai įsižiūrėję langų formose galime įžvelgti neogotikos bruožų. Bažnyčios titulas – Šv. Jono Krikštytojo.

Kitoje gatvės pusėje nuo bažnyčios rasite maisto prekių parduotuvę, o už posūkio lauks dar viena. Tad jei mėgstamų ledų nerasite vienoje, pabandykite laimę kitoje. Beje, tai bus vienintelė parduotuvė iki pat Šaltenių, kurie nuo Vaiguvos yra nutolę daugiau 20 km atstumu. Tad pagalvokite ir apie vakarienės bei pusryčių meniu.

Vaiguva garsėja Pijaus Stulginskio koplyčia, dėl jos tikrai verta padaryti nedidelį lankstą nuo pagrindinio kelio. Tai paprasto žmogaus 2008 m. pastatyti maldos namai, kurių plotas siekia 100 m². Savininkas Pijus Stulginskis juos pastatė gyvenamųjų namų kvartale, savo kieme. Baltas fasadas, elegantiški skardiniai bokšteliai, harmoningos proporcijos ir pačiomis pigiausiomis medžiagomis dekoruotas vidus kuria nuoširdaus paprastumo atmosferą. Pijaus Stulginskio statyta koplyčia (vietinių vadinama bažnyčia) yra atvira visiems norintiems joje pasimelsti ar pasmalsauti. Sutikę šeimininką – aukštą, liesą vyrą vaiskiomis žydromis akimis būsite maloniai priimti ir pašnekinti, o gal net ir išgirsite ilgą, bet labai įdomią bažnyčios statymo istoriją

8 km iki Šarkių tvenkinio eisite vieškeliu ir asfaltuotu keliu. Teks ne vieną kartą kilti ir leistis nuo kalniukų. Ilgo kelio dulkes nusiplauti ir pailsėti galėsite šalia Šarkių tvenkinio, kuris iš tiesų yra užtvenkta Knituojos upė. Prieš antrąjį pasaulinį karą ši vieta priklausė Juozui ir Gabrielei Hurčinams. Žmonos pageidavimu čia buvo įkurtas kurortinio tipo dvarelis, tinkamas gyventi ir ilsėtis gryname ore, veikė malūnas. Dabar šioje teritorijoje statomi nauji poilsiniai namukai, kuriuose apsistoti bei pailsėti galės ir piligrimai.


Šis etapas ilgas, tad ir vandens šulinys pasitarnaus pavargusiam piligrimui.

Prieš pat sankryžą su asfaltuotu keliu stovi kryžius Sirvydų dvaro savininkui Karoliui Petravičiui, jo žmonai, vaikams ir visiems buvusiems gyventojams atminti.

Ir vėl senas kryžius – tai priminimas apie kadais buvusias Dankšių kapines, vadinamas Kapinių kalnu.

Prieš Šaltenius dar vienas praeities priminimas ‒ senkapis.

Artėdami prie Palendrių iš tolo matome Palendrių Aušros Vartų Marijos bažnyčios bokštą. Tai viena iš įdomiausių ir gražiausių gelžbetoninės prieškario lietuvių architektūros pavyzdžių. Bažnyčia pradėta statyti 1935 m. ir veikė tik 10 metų. Po karo ištuštėjus aplinkiniams kaimams ir 1947m. mirus kun. K. Ambrozaičiui (bažnyčios fundatoriui), buvo paversta kolūkio sandėliu.

XX a. pab. į Solesmes vienuolyno Prancūzijoje duris pasibeldę lietuviai kandidatai davė postūmį vyriškos šv. Benedikto ordino šakos atsikūrimui Lietuvoje. Taip 1998 m. benediktinai iš Solesmes abatijos atsikėlė į Lietuvą. Vienuoliai vieningai sutarė – Palendriai yra geriausia vieta jų vienuolynui steigti. Vienuolynas uždaras, t. y. pagrindinė vienuolyno dalis yra uždara lankytojams, tačiau visiems atviras yra įėjimas į vienuolyno bažnyčią, kurioje yra dalis, skirta norintiems dalyvauti vienuolių pamaldose. Vienuoliai, gyvena pagal šv. Benedikto regulą, yra pašaukti išimtinai maldos tarnystei.

Vyrai gali praleisti keletą dienų dvasiniam susikaupimui skirtuose vienuolyno kambariuose. Moterims nakvynė prie vienuolyno.


Nuotraukos


  • Varnių kunigų seminarija
  • Varnių šv. Aleksandro bažnyčia
  • Janapolės šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia
  • Jonapolės paminklinis akmuo
  • Varnių šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčia
 
 

© 2017-2021 Camino Lituano. All Rights Reserved.