Alsėdžiai → TelšiaiApie etapą

Kelionės atstumas: 18 km.

Kelionės pėsčiomis trukmė: 4 val.

Punktai: Alsėdžiai Žvirblaičiai Telšiai

Gera diena pabūti su savimi.
____________________________________________

Informacija netrukus...


Etapo maršrutas


Piligrimų nakvynių informacija


 
 


Etapo aprašymas

0,0 km. Alsėdžiai

Pasakojama, kad Alsėdžių pavadinimas prigijo atsitiktinai. Jei miestelyje aplankysite dar visai neseniai atidarytą Alsėdžių pažinimo centrą, jei prisėsite prie interaktyvaus suolelio, alsėdiškis „diedukas“ papasakos Jums tą legendą. Priešais Alsėdžių pažinimo centrą pamatysite koplytstulpį partizanams, visai greta geltoną, medinę Švč. M. Marijos Nekalto Prasidėjimo bažnyčią. Bažnyčia ant Alkos kalno pastatyta 1793 m. Tolėliau nuo miestelio centro (apie 500 m.) aplankykite Alsėdžių poilsio aikštyną, piliakalnį, ant kurio manoma 1253 m. galėjo stovėti Alsėdžių vietovės pilis. Dabar čia graži poilsio erdvė.

Alsėdžių miestelio gatvėmis ir regioniniu keliu 4603 Jums reikės įveikti apie 2 km iki nusukimo į gražų vieškelį, vedantį link Buoženų geomorfologinio draustinio ir Buoženų piliakalnio. Prieš palikdami miestą pasirūpinkite gėrimu ir valgymu, iki pat Telšių nebus parduotuvių bei vietų, kur galite pasipildyti vandens atsargas.
Maždaug 6,5 km iki piliakalnio, pasislėpusio miško tankmėje, eisite palaukėmis ir mišku.
Praėję piliakalnį ir išėję iš miško pasukite dešinėn. Vieškelis po 4,5 km išves Jus į magistralinį kelią A11, kurį kirtę jau matysite Telšių kuorus.
Dar 3 km iki Viados benzino kolonėlės, žygiuosite lauko keliuku, neišvengdamai artėdami prie miesto šurmulio.
Likusius 2 km iki Telšių katedros keliausite miesto gatvėmis.

18,0 km. Telšiai

Telšius drąsiai galėtume pavadinti lietuviškąją Roma. Tai miestas, pastatytas ant septynių kalvų, jame gausu skulptūrų bei meno dirbinių po atviru dangumi, čia yra įsikūrusi kunigų seminarija ir vyskupijos centras. Tačiau Žemaitijos sostine tituluojami Telšiai įdomūs ir savo išskirtine istorija bei simboliais, su kuriais susipažinti galima tiesiog vaikštinėjant po miestą.Nuotraukos


  • Telšių panorama
  • Alsėdžių Švč. M. Marijos Nekalto Prasidėjimo bažnyčia
  • Alsėdžių Švč. M. Marijos Nekalto Prasidėjimo bažnyčia
  • Alsėdžių piliakalnis
  • Alsėdžių poilsio aikštė
  • Telšių katedra
  • Telšių Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia
 
 

© 2017-2021 Camino Lituano. All Rights Reserved.