Alytus → Miroslavas

 

Apie etapą

Kelionės atstumas: 19.7 km.

Kelionės pėsčiomis trukmė: 5 valandos

Punktai: Alytus "Tarzanija" Radžiūnai Norūnai Volungė Maslaučiškės Bendrės Miroslavas

Yra vietų, kur galima nueiti tik takeliais. (Jonas Mekas)
__________________________________
Diena, kai keliausite per kalvotąją Dzūkiją. ⛰
Alytaus miesto gatvėmis jums reikės įveikti apie 2 km. Prieš palikdami miestą pasirūpinkite gėrimu ir valgymu, jei neplanuojate niekur sustoti. 💧🥘
Netrukus įžengsite į Vidzgirio botaninį draustinį. Kai kur jis atrodys kaip parkas, kai kur kaip miškas. Takučiai yra, tačiau „Camino Lituano“ ženklus sekti reikia. Atstumas per Vidzgirį – apie 5 km, bet yra įrengta vietų sustoti pailsėti. O Radžiūnų piliakalnis tiesiog nuostabus.
Palikę mišką išeisite prie „Tarzanijos“ nuotykių parko, ten įsikūrusiame „Dzūkijos dvare“ galima ir papietauti (ir likti nakvoti, jeigu ką 😊). 🛏
Toliau 3 km iki Radžiūnų kaimo sankryžos, paskui dar 6,5 km iki sankryžos su dideliu keliu (Alytus–Druskininkai).
Liko paskutinė atkarpa iki Miroslavo. Miroslavo bažnyčia jau matyti iš tolo. Neužmirškite užsukti ir į Olakalnio koplyčią. Miroslave rasite, kas svarbiausia nuėjus dienos etapą: bažnyčią, nakvynę, parduotuvę. ⛪ 🛏 🛒


Etapo maršrutas


Piligrimų nakvynių informacija

Etapo aprašymas

Alytus - šeštas pagal dydį Lietuvos miestas, didžiausias pietų Lietuvos miestas, o taiP pat Dzūkijos (Dainavos) sostinė. Tai vienas seniausių Lietuvos miestų, viduramžių kronikose paminėtas dar 1377 metais.

Per Alytų teka didžiausia Lietuvos upė Nemunas. Mieste veikia keli muziejai, keturios bažnyčios, šalia miesto driekiasi kraštovaizdžio istorinis draustinis.

Piligrimai ir keliautojai mieste suras Turizmo informacijos centrą (TIC), nakvynes („albergue“), viešbučius, parduotuves, prekybos centrus, viešojo maitinimo įstaigas, vaistines, ligoninę ir kitus reikalingus bei lankytinus objektus.

Alytus yra vienas iš Camino miestų, kuriame rekomenduojama pasilikti ne tik kelionės nakvynei, bet ir verta skirti papildomą laiką pasivaikščioti pačiame mieste. Alytus didelis miestas, todėl būkite itin atidūs sekdami Camino ženklus ir saugokitės automobilių gatvėse.

Vidzgiris driekiasi dar paties Alytaus miesto teritorijoje. Tai unikalus miškas, paskelbtas botaniniu draustiniu, kuriame veši plačialapiai bei griovų ir šlaitų miškai, skroblynai, ąžuolynai, didelę botaninę vertę turintys retieji augalai, gyvena saugomų gyvūnų rūšys. Šv. Jokūbo maršrutas Vidzgirio miške eina gamtos, istorijos ir klajonių mėgėjams įrengtu ekologiniu-pažintiniu taku, vedančiu iki Radžiūnų (dar vadinamo Pilaite) piliakalnio. Jei tikėti padavimais, piliakalnį supylė du broliai kunigaikščiai, kad galėtų apsiginti nuo priešų.

Netoli už piliakalnio, vaizdingoje vietoje ant Nemuno kranto įsikūręs nuotykių ir pramogų parkas TARZANIJA. Tarzanija - tai puiki vieta piligrimo vėlyviems pusryčiams ar priešpiečiams, bei praleisti šiek tiek laiko parke, pramogaujančių svečių apsuptyje.

Palikus Tarzaniją, toliau apie 17 km. (4-5 val.) žygiuojama gražiomis apylinkėmis (“pieva, kelias, laukas, kryžius”) iki Miroslavo. Pakeliui kaimuose galbūt sutiksite vaišingų gyventojų, bet patariama patiems pasirūpinti maisto ir vandens atsargų, kad jų pakaktų įveikti šį atstumą.

Miroslavas (Slabada, iki 1744 m.) minimas nuo XVII a. pabaigos, priklausė Alytaus karaliaus stalo ekonomijos Bendrių dvarui. Miestelyje išlikusi senoji trikampė aikštė, kurioje vykdavo turgūs ir prekymečiai. Miestelį puošia mūrinė Švč. Trejybės bažnyčia, pastatyta 1847 metais, o iki tol - nuo 1719 metų čia būta medinių bažnyčių.

Šiandien Miroslavas - seniūnijos ir seniūnaitijos centras.

Miroslave yra piligrimų nakvynė (parapijos namai), veikia maisto prekių parduotuvė, vaistinė, kultūros namai.


Nuotraukos


 • Alytus-Miroslavas-1
  Alytaus Šv. Angelų Sargų bažnyčia ♦ Church of St. Guardian Angels
 • Alytus-Miroslavas-2
  Alytaus turizmo informacijos centras (TIC) ♦ Alytus tourism information Center (TIC)
 • Alytus-Miroslavas-3
  Alytuje Šv. Jokūbo maršrutas veda šalia Dailiųjų Amatų mokyklos ♦ St. James route passes by the School of Arts in Alytus
 • Alytus-Miroslavas-4
  Vidzgirio miške ♦ In Vidzgiris forest
 • Alytus-Miroslavas-5
  Kelio rodyklės Vidzgirio miške ♦ Camino directions in Vidzgiris forest
 • Alytus-Miroslavas-6
  Kelio ženklai rodyklės Vidzgirio miške ♦ Camino signs and directions in Vidzgiris forest
 • Alytus-Miroslavas-7
  Nemunas netoli Radžiūnų piliakalnio ♦ Nemunas river near Radziunai Hllfort
 • Alytus-Miroslavas-8
  Pakeliui į Miroslavą ♦ On the way to Miroslavas
 • Alytus-Miroslavas-9
  Svetinga šeimininkė ♦ Hospitable hostess
 • Alytus-Miroslavas-10
  Miroslavo Švč. Trejybės bažnyčia ♦ The Church of Holy Trinity in Miroslavas
 
 

© 2017-2021 Camino Lituano. All Rights Reserved.