Biliūnai → Kaunas

 

Apie etapą

Kelionės atstumas: 22.4 km.

Kelionės pėsčiomis trukmė: 5 valandos

Punktai: Biliūnai Bernatonių piliakalnis Raudondvaris Kaunas

Nėra tako į, tėra takas pro mane, tave, juos...
(Just. Marcinkevičius)
____________________________________________
Diena, kai pasieksite didžiausią Kelio miestą. 🏙
Tik išėjus iš Biliūnų teks apie 4 km pėdinti asfaltu (ne pati smagiausia dalis), bet greitai Kelias „pasitaisys“ ir už 3 km galėsite grožėtis Bernatonių piliakalniu.
Dar už poros kilometrų užkopę į kalniuką išvysite Raudondvario dvarą. 🔺 Galima pasižvalgyti, galima ir dvariškai papietauti. Arba užeiti į vieną kitą krautuvėlę Raudondvario miestelyje ir pasipildyti maisto atsargas. 🛒
⛪ Pasisėmę jėgų Raudondvario bažnyčioje po truputį artėsite prie didžiausio miesto „Camino Lituano “kelyje, bet pirmiausia pereisite į kitą Nevėžio pusę, iki Kauno senamiesčio likę apie 10 km.
Iš pradžių eisite dviračių taku šalia judraus Raudondvario plento. Netrukus dešinėje pusėje išvysite tyvuliuojantį Lampėdį, Kauno miesto ežerą. Nuėję beveik 4 km ties paplūdimiu (nepraleiskite progos išsimaudyti) pasuksite į dešinę ir 3 km eisite mažiau judriomis Kauno gatvėmis palei didžiausią Lietuvos upę Nemuną.
Vėl Kelio rodyklės atves į Raudondvario plentą ‒ iki Kauno katedros liko šiek tiek daugiau nei 3 km. ⛪


Etapo maršrutas


Piligrimų nakvynių informacija

Etapo aprašymas

0,0 km Palikdami nakvynės vietą pasirūpinkite vandeniu, nes jo pasipildyti galėsite tik maždaug etapo viduryje, Raudondvario dvare. Pradžioje turėsite Biliūnų kaime ta pačia gatve grįžti atgal ir pasukti i kairę link didžiojo asfaltuoto kelio. Tuo keliu reikės eiti apie 4 km. Būkite atsargūs, nes kelias gana intensyvus. Tai turbūt pati neįdomiausia šito etapo dalis, bet ją reikia įveikti. Praėję Senuosius Bernatonius dairykitės posūkio į kairę.

4,4 km Už posakio mūsų lauks vėl žvyruotas keliukas iki Bernatonių piliakalnio. Paėję apie 1 km prieisite „T“ formos sankryžą. Joje į dešinę. Ir vėl žvyruotu keliuku. Bernatonių piliakalnis liks truputį dešinėje. O už jo reikės vėl sukti dešinėn.

3,6 km Dabar lauks nuostabaus grožio 2,2 km Nevėžio pakrante pėsčiųjų taku iki Raudondvario dvaro. Eisite šalia užliejamų Nevėžio pievų. Paskutinius 300 m turėsite kilti į kalniuką ir šis kelias Jus atves į Raudondvario dvaro parką. Galite pasivaikščioti.

2,2 km Raudondvario dvaras vienas iš gražiausių, daug lankomas dvaras Lietuvoje. Šia veikia Kauno rajono TIC. (www.raudondvariodvaras.lt). Galite čia pailsėti, pavalgyti pietus ir toliau leistis į kelią. Dabar eisite Raudondvario miestelio gatvėmis. Jei reikia rasite parduotuves, vaistinę. Bažnyčia yra miestelio centre. Išeidami iš Raudondvario leisitės nuo kalno link Nėvėžio. Pereidami tiltą per Nevėžį pateksite į Kauno miesto ribas. Prasideda miestas.

1,9 km Camino kelias toliau eis pėsčiųjų ir dviratininkų taku. Būkite atidūs. Saugokitės dviratininkų ir paspirtukininkų. Kelias eis šalia vienos iš didžiausių Kauno gatvių „Raudondvario plento“. Taip prieisite didelį magistralinį kelių susikirtimą. Nors einant tiesiai šiek tiek arčiau, tačiau norėdami nuvesti Jus toliau nuo didelės gatvės Camino Lituano kelias suks į dešinę.

3,7 km Praeisite pro Lampėdžių paplūdimį. Vieną iš populiariausių Kauno paplūdimių. Vasaros metu galite atsigaivinti. Kelias ves atokesnėmis gatvėmis šalia Nemuno. Jūs eisite Kauno Lampėdžių mikrorajone.

3,0 km Po to vėl įsuksite į Raudondvario plentą. Iki šios dienos tikslo - Kauno Katedros liko 3,6 km. Dalis kelio eis vėl tuo pačiu jau pažįstamu Raudondvario plentu, o dalį kelio eisite mažiau judriomis gatvėmis šalia Nemuno. Prieš pat senamiestį lauks dar vienas tiltas - P. Višinskio tiltas per Nerį. Ant tilto galite pasigrožėti Kauno senamiesčio vaizdu. Iki katedros liko apie 500 m. Pasilikite šį vakarą pasivaikščioti po Kauno širdimi vadinamą Rotušės aikštę ir aplink ją. Pasivaikščioti Vilniaus gatve tiesiog būtina.


Nuotraukos


 • Kauno rajono Turizmo informacijos centras Raudondvaryje
 • Raudondvario dvaro sodyboje
 • Raudondvario kapinių vartai
 • Ant tilto per Nevėžį
 • Pakeliui į Raudondvarį
 • Tolumoje Raudondvario bažnyčia
 • Lampėdžiuose
 • Pakeliui į Raudondvarį
 • Lampėdžiuose
 • Raudondvario dvaro oranžerija ir pastatai
 • Raudondvario dvaras. Kauno rajono muziejus
 • Kauno rotušė
 • Jėzuitų bažnyčia
 • Kauno Arkikatedra Bazilika
 
 

© 2017-2021 Camino Lituano. All Rights Reserved.