Biliūnai → Kaunas

 

Apie etapą

Kelionės atstumas: 22.4 km.

Kelionės pėsčiomis trukmė: 5 valandos

Punktai: Biliūnai Bernatonių piliakalnis Raudondvaris Kaunas

Nėra tako į, tėra takas pro mane, tave, juos...
(Just. Marcinkevičius)
____________________________________________
Diena, kai pasieksite didžiausią Kelio miestą. 🏙
Tik išėjus iš Biliūnų teks apie 4 km pėdinti asfaltu (ne pati smagiausia dalis), bet greitai Kelias „pasitaisys“ ir už 3 km galėsite grožėtis Bernatonių piliakalniu.
Dar už poros kilometrų užkopę į kalniuką išvysite Raudondvario dvarą. 🔺 Galima pasižvalgyti, galima ir dvariškai papietauti. Arba užeiti į vieną kitą krautuvėlę Raudondvario miestelyje ir pasipildyti maisto atsargas. 🛒
⛪ Pasisėmę jėgų Raudondvario bažnyčioje po truputį artėsite prie didžiausio miesto „Camino Lituano “kelyje, bet pirmiausia pereisite į kitą Nevėžio pusę, iki Kauno senamiesčio likę apie 10 km.
Iš pradžių eisite dviračių taku šalia judraus Raudondvario plento. Netrukus dešinėje pusėje išvysite tyvuliuojantį Lampėdį, Kauno miesto ežerą. Nuėję beveik 4 km ties paplūdimiu (nepraleiskite progos išsimaudyti) pasuksite į dešinę ir 3 km eisite mažiau judriomis Kauno gatvėmis palei didžiausią Lietuvos upę Nemuną.
Vėl Kelio rodyklės atves į Raudondvario plentą ‒ iki Kauno katedros liko šiek tiek daugiau nei 3 km. ⛪


Etapo maršrutas


Piligrimų nakvynių informacija

Etapo aprašymas

Iš Biliūnų kelias veda link Bernatonių piliakalnio, kuris yra už 6 km. Piliakalnis apaugęs mišriais medžiais. Jis pūpso Bajoriškės ir Ginio upelių santakoje esančiame aukštumos kyšulyje. Aikštelė trikampė. Jo aukštingumas apie 35 m. Bernatonių piliaklanis yra valstybės saugoma nekilnojama kultūros vertybė. Spėjama, kad ant šito piliakalnio stovėjo metraštininko Kaspero Šiuco minima 1369 m. kryžiuočių sudeginta Kęstučio pilis „Bayery“. Nuo piliakalnio pasukame į pėsčiųjų taką ir pasiekiame Raudondvario kaimą, o vėliau ir patį Raudondvario dvarą (Adresas:Kauno rajono sav., Raudondvario sen., Raudondvario k.).

Atėję į Raudondvario dvarą skubame apsilankyti informacijos centre. Jame galima sužinoti ir pačią Raudondvario istoriją. Medinė pilis pradėta statyti XVI a. antroje pusėje Vaitiekaus Dzevaltausko. Vėliau pilies dvaro valdžią perėmė visa eilė iškiliausių Lietuvos didikų: Jonas Dziavaltauskas, Kosakovskiai, Radvilos, Vorlovskiai, Zabielos, Tiškevičiai. Šiandien Raudondvario pilies dvaras laikomas XVII a. pradžios Lietuvos renesanso architektūros paminklu. Pilies pagrindinis pastatas (pilies rūmai su bokštu) – XVII a. antrosios pusės statinys. Nors rūmai vadinami pilimi ir turi pilies bruožų (bokštas, šaudymo angos), tačiau gynybinės reikšmės neturėjo, sienas būtų nesunkiai įveikusios to meto patrankos. Tai buvo reprezentaciniai rūmai. 1944 m. vokiečiai sudegino rūmus ir oranžeriją. Architektūros ansamblį sudaro: rūmai, šiaurės ir pietų oficina, oranžerija, arklidės (žirgyno pastatas), ūkvedžio namelis, šiaurinis ir pietinis svirnai, ledainė, liokajaus namas, kluonas, kumetynas ir parkas. Šiandien Raudondvario dvaro prabangioje tertorijoje galima ir papietauri, ir pailsėti po ilgos alinančios kelionės. Pavaikštinėjus po sutvarkytą parkelį, siūlome apsilankyti Kauno rajono muziejuje, kuris įsikūręs dvare arba Raudondvario davaro menų inkubatoriuje (buvusiose arklidėse). Aplankyti eksponuojamas Juozo Naujalio, B.H. Tiškevičiaus fotografijos, stiklo kambario ekspozicijas.

Toliau Instituto gatve žygiuojame link Kauno, pakeliui palikdami Raudondvario dvarą, Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčią, kompozitoriaus, vargonininko Juozo Naujalio paminklą ir maisto parduotuvėlę. Nejučiom pradedi galvoti ar bus įdomu keliauti didmieščio gatvėmis? Bet, vos kirtus Nevėžio upę, prasideda žaliuojantis Kaunas: vienoje pusėje didžiulis Lampėdžio ežeras, kitoje žaliuojantys medžiai, sukame palei Nemuną link Neries ir visa tai net neprimena didmiesčio ritmo ir dulkių. Ar yra kitas Lietuvos miestas, kur tiek daug vandens telkinių būtų vienoje vietoje? Staiga ausis pagauna žygeivių eiles „Vilnele bėk į Viliją, o Vilija į Nemuną...“ ir taip atsiduriame prie Kauno pilies. Kauno pilis yra seniausia išlikusi mūrinė pilis Lietuvoje. Nemuno ir Neries santakoje pastatyta pilis pirmą kartą paminėta 1361 m. Aplink ją ėmė kurtis gyvenvietė vėliau išaugusi į dabartinį miestą. Visą šią istoriją ir daugiau galite sužinoti užsukę į pilies muziejų. Čia, santakoje galite aplankyti ir vieną iš seniausių Kauno bažnyčių - Šv. Jurgio Kankinio ir vienuolyną, pasigrožėti paminklu popiežiui Jonui Pauliui II. O jei vis dėlto dar turite jėgų, verta aplankyti Kauno rotušę. Ši tarnauja Kaunui kaip Santuokų rūmai jau nuo 1974m. Camino žygeiviai, vedami istorinio smalsumo, aplanko Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedros baziliką. Ją įsteigė Vytautas Didysis. Tai viena iš trijų ir pati svarbiausia katalikų šventovė Kaune (kitos dvi – Šv. Mikalojaus ir Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (pranciškonų arba Vytauto Didžiojo)). Steigimo dokumentai nėra išlikę, bet sakoma, kad 1413 m. bažnyčia jau turėjo stovėti. Žingsnis po žingsnio, objektas po objekto ir žygeiviai atsiduria Kauno senamiestyje, o čia daugybė kavinių, kepyklėlių ir jų kvapai jau vilioja praalkusius piligrimus. Čia yra puiki proga pailsėti prieš kitos dienos kelionę.

Gero kelio ir Jums!


Nuotraukos


 • Kauno rajono Turizmo informacijos centras Raudondvaryje
 • Raudondvario dvaro sodyboje
 • Raudondvario kapinių vartai
 • Ant tilto per Nevėžį
 • Pakeliui į Raudondvarį
 • Tolumoje Raudondvario bažnyčia
 • Lampėdžiuose
 • Pakeliui į Raudondvarį
 • Lampėdžiuose
 • Raudondvario dvaro oranžerija ir pastatai
 • Raudondvario dvaras. Kauno rajono muziejus
 • Kauno rotušė
 • Jėzuitų bažnyčia
 • Kauno Arkikatedra Bazilika
 
 

© 2017-2021 Camino Lituano. All Rights Reserved.