Daukšiagirė → Prienai

 

Apie etapą

Kelionės atstumas: 25.7 km.

Kelionės pėsčiomis trukmė: 6 valandos

Punktai: Daukšiagirė Pašventupys Antakalnis Ašminta Pošventis Pociūnai Bagrėnas Prienai

Viskas, kas tikra, vyksta lėtai. (Benas Lyris)
____________________________________________
Diena, kai eisite apsupti laukų, miškų ir upės. 🌳🌊
Kelio pradžia bus asfaltas, po 2 km išsuksite iš asfaltuoto kelio ir dar 2 km žingsniuosite jau kaimo keliukais iki Vangų akmens. Gal ir ne Puntukas, bet tikrai nori su juo lygintis.
Nuo šio akmens lauks ilgiausia kelio atkarpa (beveik 13 km) per miškus, palei Nemuną. 🌳🌊Prieš pat Pociūnų aerodromą atsivers atviri laukai. Čia galėsite pailsėti, užkąsti, pažiūrėti į lėktuvus, į dangų ir vėl į kelią. ☕🌥✈
Iki kitos atokvėpio vietos – 4,5 km. Tai speciali vieta ne tik pailsėti prie Nemuno, bet ir stebėti paukščius. 🐦
Ir liko paskutinė 4,5 km asfaltuota atkarpa iki Prienų miesto. Eisite kelkraščiais, šaligatviais. Nakvynių pasirinkimas įvairus, todėl bus turbūt smagiausia pabaigti dienos žygį ant tilto per Nemuną. Ir pirmyn į išsirinktą nakvynės vietą. 🛏


Etapo maršrutas


Piligrimų nakvynių informacija

Etapo aprašymas

0,0 km Praleidę naktį šalia dvaro vėl metas į kelią. Šiek tiek (apie 500m) teks pagrįžti atgal keliu, kuriuo atėjoje. O tada priėję sankryžą pasukite į kairę. Kelias bus asfaltuotas (apie 1,7km), bet nebus labai intensyvus, bet atidiems būti visada reikia. Eidami praeisite pakelės kryžių. Nepraleiskite posūkio į kairę. Ten išsuksite iš asfaltuoto kelio ir nuokalne leisitės link kaimo. Kairėje pusėje bus ūkininko fermų pastatai. Būkite atidūs, už jų bus posūkis į dešinę. Praeisite Pašventupio kaimą ir už jo sankryžoje sukite į kairę. Kelias veda link Vangų kaimo. Iki kaimą žyminčio akmens apie 1,5 km.

4,0 km Vangų kaimą žymintį akmenį tikrai pamatysite iš toli. Vangų kaimas išsitęsęs gana ilgai, bet sukti niekur nereikia. Eikite tiesiai stebėdami rodykles. Keliose vietose kairėje pusėje pamatysite lėtai tekantį Nemuną. Po to vėl nuo jo nutolsite. Pasibaigus kaimui vis dažniau pasitaikys miško atkarpos, o po to visai įeisite į mišką. Maždaug 1 km už Vangų kaimo (jau įėjus į mišką) yra posūkis į kairę. Nepraleiskite jo. Dabar mišku reikės eiti keletą kilometrų. Stebėkite kelio ženklus. Kairėje pusėje Nemunas, dešinėje miškas. Prieisite Kalvių kaimą. Kaimo pradžioje reikės laikytis dešinės, o po to sankryžoje pasukti į kairę link Pociūnų. Pociūnų kaimas bus maždau už 1,8 km. Išėję iš kaimo nepraleiskite posūkio link aerodormo. Tuoj atsivers pakilimo lauko horizontas. Iki aerodromo eisite asfaltu.

12,7 km Pasiekę aerodromą dešinėje pamatysite angarus (kai kada ten vyksta koncertai). Rekomenduojame užsukti į Pociūnų aerodromo kavinę. Į ja reikia eiti keliuku pro angarus. Tikrai galėsite atsigaivinti ir pasistiprinti, prisipilti vandens. Išėjus iš kavinės reikia grįžti į Camino kelią ir netrukus sukti į kairę, į žvyruotą keliuką. Juo eisite apie 2 km iki didesnio, vidutiškai intensyvaus asfaltuoto kelio. Sankryžoje pasukite į dešinę. Laukia apie 1,5 km šiuo asfaltu. Tada posūkis į kairę. Jūsų laukia gana status nusileidimas link Nemuno ir iškart nusileidus – posūkis į dešinę.

4,5 km Kairėje pusėje pamatysite poilsio aikštelę, kuri kartu yra ir Nemune gyvenančių paukščių stebėjimo vieta. Priklausomai nuo metų laiko ir paros laiko gal pavyks ką pamatyti. Jei ne - tai bent pailsėsite. Laukia paskutinė atkarpa iki Prienų miesto (nakvynės Prienuose). Kelias pradžioje eis asfaltuotu keliu, o įėjus į miestą šaligatviais. Kairėje pusėje Jus lydės Nemunas, o dešinėje – pramoniai Prienų pastatai, po to bus parkas. Taip pasieksite Prienų miesto centrą Basanavičiaus gatve. Sankryžoje su Vytauto gatve, pasukite į kairę. Vytauto gatvė – pagrindinė Prienų gatvė. Čia rasite visko, ko gali reikėti: prekybos centrai, vaistinės, bankomatai ir t. t. Prienų bažnyčia yra apie 150 m. į kairę Kęstučio gatve.

4,5 km Eidami Vytauto gatve prieisite tiltą per Nemuną. Tiltas 227m ilgio ir 11m pločio. Jis pavadintas „Greimų tiltu“ - mokslininko semiotiko Algirdo Juliaus Greimo ir Prienų pedagogo, burmistro Juliaus Greimo garbei (du Juliai). Tiltas sujungia dvi Prienų dalis. Jo viduryje ir pasibaigia šios dienos etapas. Pastovėkite ir pasigrožėkite Nemumu. Beliko pasiekti nakvynės vietą. Jų Prienuose yra keletas. O rytoj nuo šios vietos arba nuo nakvynės vietos tęsite žygį.


Nuotraukos


 • Daukšiagirė-Prienai-1
  Daukšiaigirės Dvaro Bravoro Menė (nakvynė) ♦ Hall of Manor brewery in Daukšiagirė (albergue service)
 • Daukšiagirė-Prienai-2
  Kelias už Ašmintos ♦ The way nearby Ašminta
 • Daukšiagirė-Prienai-3
  Pošvenčio piliakalnis ♦ Hillfort of Pošventis
 • Daukšiagirė-Prienai-4
  Pošvenčio piliakalnis ♦ Hillfort of Pošventis
 • Daukšiagirė-Prienai-5
  Nuo Pošvenčio piliakalnio ♦ From Hillfort of Pošventis
 • Daukšiagirė-Prienai-6
  Pošventis ♦ In Pošventis
 • Daukšiagirė-Prienai-7
  Kelias į Pociūnus ♦ The way to Pociūnai
 • Daukšiagirė-Prienai-8
  Kavinė ir klubas "Debesota" Pociūnų aerodrome (nakvynė) ♦ Cafe and club "Debesota" in Pociūnai airfield (albergue service)
 • Daukšiagirė-Prienai-9
  Pociūnų aerodromas ♦ Airfield in Pociūnai
 • Daukšiagirė-Prienai-10
  Sankryža į Bagrėną ♦ Crossroad on the way to Bagrėnas
 • Daukšiagirė-Prienai-11
  Paukščių stebėjimo vieta netoli Prienų ♦ Bird observation place nearby Prienai
 • Daukšiagirė-Prienai-12
  Prienų bažnyčia ♦ Church of Prienai
 • Daukšiagirė-Prienai-13
  Prienų globos namai (nakvynė). Foto: PGN ♦ Residential care home of Prienai (albergue service)
 • Daukšiagirė-Prienai-14
  Prienų globos namai (nakvynė). Foto: PGN ♦ Residential care home of Prienai (albergue service)
 
 

© 2017-2021 Camino Lituano. All Rights Reserved.