Kaunas → Pažaislis

 

Apie etapą

Kelionės atstumas: 13.4 km.

Kelionės pėsčiomis trukmė: 3 valandos

Punktai: Kauno senamiestis Kauno naujamiestis Panemunės šilas Pažaislio vienuolynas

Gyvenimas ‒ tai kelionė. Žingsnis po žingsnio. (B. Ferrero)
____________________________________________
Diena, kai Kelias ves tik per miestą. 🏙
Šios dienos maršrutas neilgas, tik 13,4 km, tačiau einant miestu, kur už kiekvieno kampo gali pamatyti ką nors įdomaus, laiko tikrai reikės. ⏲
Sukti galvą dėl vandens ir maisto atsargų neteks, nes parduotuvių ir kavinių tikrai daug. 🛒☕
Pirmieji 2,7 km ves žymiausiomis Kauno gatvėmis: Vilniaus gatve, kur jus sups viduramžiška dvasia, o Laisvės alėjoje galėsite pasigrožėti tarpukario modernizmo architektūra. Daug istorijos aplink. Ir arti dešimties bažnyčių vien senamiestyje! ⛪
Laisvės alėjos gale kilsite į Ąžuolyną. Tai didžiausias miesto teritorijoje esantis ąžuolynas visoje Europoje! Šimtamečių ąžuolų paunksnėje galima atsipūsti nuo miesto triukšmo. 🌳🌳
Greitai pasieksite KTU studentų miestelį (beje, nuėjot šiandien dar tik 5 km). Gal kas jame praleido studentiškus metus?..
O nuo studentų „Campuso“ visai netoli (tik 2 km) iki garsaus Trijų mergelių tilto. Už tilto Kelias leis pasidžiaugti Panemunės šilo pavėsiu.
Nuo troleibusų žiedo iki Pažaislio liko tik 3,4 km.


Etapo maršrutas


Piligrimų nakvynių informacija

Etapo aprašymas

0,0 km Šios dienos etapas eis per Kauno miestą, todėl pasirūpinti maisto atsargomis ir vandeniu nėra būtina, visada rasite nusipirkti. Patartina tik pasirūpinti vakariene (jei nenorite eiti į šalia esantį restoraną) ir pusryčiais. Šios dienos etapas neilgas, todėl skubėti nebūtina. Taigi pirmyn į kelią. Pradėsite nuo Kauno Katedros. Jei nakvynė buvo toliau, galite pradėti ir kitur, tačiau praeiti Rotušės aikšte, Vilniaus gatve tiesiog būtina. Vilniaus gatvės gale reikės pasukti į dešinę, į Laisvės alėją. Kelią rodys ir grindyje esančios Jokūbo kriauklės. Laisvės alėja – pagrindinė Kauno pėsčiųjų gatvė. Rasite visko: ir tarpukario architektūros ir parduotuvių ir vietos sustojimui. Prieš Soborą kairėje pusėje pamatysit Kauno turizmo informacijos centrą , kuriame galėsit išsamiau susipažinti su šiuo miestu. Praėję gražuolį Soborą eikite toliau Laisvės alėja, kuri baigsis kopimu į kalniuką.

2,7 km Dabar kopsite į kalną, kuriame yra Ažuolyno parkas. Vienintelis toks unikalus ąžuolų parkas miesto ribose Europoje. Parko takeliais pereisite visą Ąžuolyną ir pateksite į Kauno KTU universiteto studentų miestelį. Daugelis yra panašiame gyvenę.

2,3 km Palikę miestelį miesto gatvėmis eisite iki tilto, kuriuo pirmą kartą Camino kelyje kirsite Nemuną. Po to tai reikės padaryti dar ne kartą. Kelias miesto gatvėmis nužymėtas lipdukais su rodyklėmis - sekite jas. Tilto prieigose galite pasigrožėti Panemunės šilo panorama, į kurį tuoj pat ir įeisite.

2,0 km Kirtę Trijų Mergelių pėsčiųjų tiltą, kuris yra tikrai ilgas ir įspūdingas, įeisite į Panemunės šilą. Vėl lauks 3 km kelias, per šešėlį suteikiantį šilą. Takeliai skirti tik pėstiesiems ir dviratininkams, todėl tikrai saugu. Taip šilu prieisite Pamemunės troleibuso žiedą

3,0 km Jūs jau beveik miesto pakraštyje. Kelias vėl veda takučiu per parką. Toliau praeisite pro slaugos ligoninę ir greitai pateksite į gana judrią T. Masiulio gatvę. Tačiau pėsčiųjų takelis leis jaustis saugiai. Dar kartą kirsite Nemuną. Šį kartą pereisite ne tiltu, bet prezidento A. Brazausko vardu pavadintos hidroelektrinės užtvankos pylimu. Nuo užtvankos atsiveria puiki Kauno panorama. Kirtę Nemuną turėsite pasukti į dešinę (sekite Camino kelio rodykles). Pažaislis jau netoli. Praeisite dar vieną Kauno miesto paplūdimį, pakilsite į nedidelį kalnelį ir Jūs jau vietoje. Jei norite užsidėti antspaudą piligrimo pase ar aplankyti bažnyčią, įėjimas yra pro Camino kriaukle pažymėtus vartus (jie gali būti užrakinti. Skambinkite skambučiu ar ant vartų duotu telefonu). Paskirkite laiko pasigrožėti Pažaislio vienuolyno kompleksu - Baroko šedevras. Jei norite, galite pavakarieniauti šalia esančiame restorane. Deja, nakvynė Pažaislio vienuolyne, Rekolekcijų centre šiuo metu nėra suteikiama. Rytoj lauks kitas etapas.


Nuotraukos


  • Kauno Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia
  • Laiptai į Žaliakalnį ir Ąžuolyną
  • Trijų mergelių tiltas
  • Pažaislio vienuolynas
 
 

© 2017-2021 Camino Lituano. All Rights Reserved.