Lazdijai → Seinai

 

Apie etapą

Kelionės atstumas: 27 km.

Kelionės pėsčiomis trukmė: 7 val.

Punktai: Lazdijai Vieštartai Lietuvos-Lenkijos siena Duzsnica Zalieski Kolonia Sejny

Kelias tave ‒ lyg kokį pilką žemės grumstą ‒ pakylėja, peršviečia kiaurai, išverčia sielą, valo ir galiausiai pateikia tau gyvenimo įvertinimą. (Jokūbas Vilius Tūras)
__________________________________
Diena, kai „Camino Lituano“ baigsis, bet... prasidės „Camino Polaco“.
Šiandien pradėsite kelią Lietuvoje, o baigsite Lenkijoje.
Žinoma, neaišku ar pavyks įeiti į kaimyninę valstybę ‒ situacija keičiasi greitai. Lazdijuose pasirūpinkite maistu ir vandeniu 💧🛒, nes parduotuvė bus tik Seinuose.
Kelio pradžia eis Lazdijų priemiesčiu. Praeisite pro Baltajo ežerą, netoli bus Palazdijo piliakalnis. Toliau jau paskutiniai kilometrai Lietuvos laukais: iki Vieštarų kaimo (6,6 km nuo Lazdijų), na, ir dar 6,7 km iki Lietuvos-Lenkijos sienos.
Paskutinius 2 km Lietuvos pusėje eisite istoriniu rokadiniu keliu, kur šaltojo karo metais driekėsi spygliuota tvora.
Kirtę sieną greitai pamatysite „Camino Polaco“ ženklus. Jie šiek tiek skiriasi nuo visą kelią matytų Lietuvoje. Nuo sienos iki Seinų – 13,7 km per laukus, jie tokie patys kaip ir Lietuvos pusėje, bet jau Lenkijoje. Praeisite pro Krasnogrūdos kaimą, menantį Česlovą Milošą.
Seinuose rasite visko, ko reikia piligrimui: bažnyčia, nakvynė, parduotuvės, vaistinės ir pan. ⛪🛏🛒🩺
Gero kelio!

Etapo maršrutas


Piligrimų nakvynių informacija

Etapo aprašymas


0,0 km Lazdijų bažnyčia. Sekdami kelio ženklus praeisite pro patį miesto centrą ir toliau kelias apie 1,5 km ves pėsčiųjų taku palei Raišupį. Tada kirsite tarptautinį kelią Alytus‒Augustavas. ! Būkite atsargūs ‒ eismas intensyvus. Netoli Baltajo ežero sukame į dešinę, vėl kertame tą patį kelią ! Alytus‒Augustavas ir einame žvyrkeliuku iki Vieštartų. Nukrypus nuo kelio apie 0,8 km ant Baltajo ežero kranto stūkso Papalazdijų piliakalnis. Dar vadinams Katkuškių, Lazdijų bei Palazdijų vardais. Piliakalnis datuojamas I tūkst.‒XIII a., papėdėje buvusi gyvenvietė, rasta grublėtos keramikos. Daugiau informacijos ‒ http://www.piliakalniai.lt/piliakalnis.php?piliakalnis_id=270

6,6 km Sankryža Vieštartuose. Priėję „T“ formos sankryžą laikomės kairės. Kitoje sankryžoje (už 50 m) laikomės dešinės. Paėję maždaug 3 km prieisite rokadinį kelią, lygiagretų valstybės sienai. Juo keliaujame apie 2 km palei Galadusio ežerą. Sekite ženklus ‒ nepraleiskite posūkio į dešinę, paėję apie 100 m prieisite Lenkijos sieną. Šaltojo karo metu pasienyje driekėsi rokadinis kelias, vadintas „Geležine uždanga“. Keliu vaikščiojo sovietų pasieniečiai ir jų šunys, tvora ėjo aukštos įtampos elektros srovės linija, saugojusi buvusią sovietų imperiją nuo Vakarų pasaulio. Dabar šioje vietoje galima išvysti likusius „Geležinės uždangos“ fragmentus. Daugiau informacijos ‒ https://www.atraskdzukija.lt/lankytinos-vietos/pasienio-rokadinis-kelias/

6,7 km Lietuvos‒Lenkijos siena. Nuo šios vietos „Camino Lituano“ įsilieja „Camino Polaco“ kelią. Kelio žymėjimas panašus. Tik kirtus sieną apie 650 m eikite tiesiai (ženklų kol kas nebus), toliau sankryžoje pasukite į kairę ir apie 750 m eikite tiesiai. Nuo čia prasidės „Camino Polaco“ žymėjimas, sukite į dešinę ir tiesiai iki Krasnagrūdos dvaro.

3,9 km Krasnagrūdos dvaras. Pasisvečiavę dvare ir išgėrę kavos kavinėje toliau eikite ta pačia kryptimi, kuria atėjote. Kelias iki Dvarčėnų sankryžos ves tiesiai, sekite ženklus. Krasnagrūdos dvaras - tai poeto ir rašytojo, Nobelio premijos laureto Č. Milošo (jo gimtinę praėjote Šeteniuose, Kėdainių r.) senelio brolio dvaras. Čia dažnai mėgdavo lankytis, vasaras leisdavo ir pats rašytojas. Dabar Krasnagrūdoje veikia Tarptautinio dialogo centras.

4,3 km Sankryža Dvarčėnų (Dworczysko) kaime. Pasiekę Dvarčėnus praeisite dvi sankryžas ‒ abiejose sukite į dešinę. Jei bus geras oras, iš čia jau galėsite matyti Seinų katedros bokštus, bet eiti dar teks apie 5 km. Paeisite pro mažą pakelės koplytėlę. Lietuvoje daugiau yra statomi pakelės kryžiai, o Lenkijoje koplytėlės, skirtos Marijai. Miestelyje eisime Glovackiego gatve iki Vilniaus gatvės (Wilenska) ir ja atėję iki Šv. Agotos aikštės dešinėje pusėje pamatysite katedrą.

5,5 km Seinų katedra. Štai ir viskas ‒ CAMINO LITUANO įveiktas!!! Jūs perėjote visą Lietuvą! Ką jaučiate ‒ džiaugsmą ar liūdesį? Nuovargį ar jėgų antplūdį? Praeis dar keletas dienų, kol mintys susigulės, o dabar eime apžiūrėti Seinų! Simboliška, kad mūsų kelias baigiasi Seinuose. Šiose vietose nuo seno gyveno baltų gentys, prieš daugiau nei šimtą metų Seinai buvo stiprus lietuvybės centras, išugdęs daug garsių asmenybių, dabar Seinuose ir jo apylinkėse yra palyginti nemaža lietuvių tautinė mažuma.
Nakvynė – viešbutis „Skarpa“, J. Piłsudskiego g. 13, 16‒500 Seinai, Lenkija. Tel. +48 87 516 20 65.
Seinuose rasite Lietuvos Respublikos konsulatą (Vilenska g. 9).
Yra vaistinių, parduotuvių, net lietuviška karčiama. Švč. Mergelės Marijos bazilika, buvusio dominikonų vienuolyno pastatai, paminklas Antanui Baranauskui (Seinų vyskupui, poemos „Anykščių šilelis“ autoriui), A. Baranausko kripta katedroje, spaustuvės „Šaltinis“, leidusios lietuvišką spaudą, pastatas, sinagoga ir jaukios, lietuviškus laikus menančios gatvelės.
Kaip grįžti į Lietuvą? Autobusu Seinai ‒ Lazdijai (Flixbus).
Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/Camino.lt/posts/2690580991064885


Nuotraukos


 • Seinai-Lietuva-1
  Lazdijų Turizmo informacijos centras ♦ Tourism information center in Lazdijai
 • Seinai-Lietuva-2
 • Seinai-Lietuva-3
 • Seinai-Lietuva-4
 • Seinai-Lietuva-5
 • Seinai-Lietuva-6
 • Seinai-Lietuva-7
 • Seinai-Lietuva-8
 • Seinai-Lietuva-9
 • Seinai-Lietuva-10
 • Seinai-Lietuva-11
 • Seinai-Lietuva-12
 • Seinai-Lietuva-13
 • Seinai-Lietuva-14
 
 

© 2017-2021 Camino Lituano. All Rights Reserved.