Miroslavas → Meteliai

 

Apie etapą

Kelionės atstumas: 19.2 km.

Kelionės pėsčiomis trukmė: 5 val.

Punktai: Miroslavas Arciškonys Mociškėnai Obelninkėliai Obelninkai Papėčiai Meteliai


ALTERNATYVUS MARŠRUTAS: galima Švč. Mergelės Marijos apsireiškimo vieta

Kelionės atstumas: 27.7 km.

Kelionės pėsčiomis trukmė: 7.5 val.

Punktai: Miroslavas Laukintukai Poškia Dapkiškės Zizėnai Obelninkėliai Obelninkai Papėčiai Meteliai

Etapo maršrutas


Piligrimų nakvynių informacija





Etapo aprašymas

0,0 km Miroslavo bažnyčia. Palikdami Miroslavą pasirūpinkite geriamuoju vandeniu ir užkandžiais, nes parduotuvė bus tik Papėčiuose. Išėjus iš Miroslavo pirmus 1,5 km eisite asfaltuotu, gana judriu keliu. Būkite atsargūs. Kairėje praeisite Miroslavo pakelės kryžių. Už jo greitai reikės sukti 90 laipsnių kampu į dešinę. Už posūkio po kelių šimtų metrų kelias suka kairėn į žvyruotą kelią. Juo eikite tiesiai. Praeisite kaimo kryžių dešinėje. Eidami toliau prieisite Mociškėnų kaimo kryžių.

3,8 km Mociškėnų kaimo kryžius. Ties kryžiumi sukite į dešinę. Kelias veda į sodybą. VISKAS GERAI. Jūs einate teisingai. Sodyboje malonūs šeimininkai. Galite paprašyti vandens. Išėję iš sodybos eikite pievų keliuku. Dešinėje pamatysite elnių fermą (aukšta tvora). Greitai pasieksite asfaltuotą kelią. Pasukite į kairę ir paėję 150 m. kairėje pusėje pamatysite Cigoniškių kapinaites.

2,1 km Cigoniškių kapinaitės. Ties kapinaitėmis sukite į kairę. Eidami toliau praeisite Obelninkėlių kaimą ir už jo (maždaug už 500 m) galėsite sukti į dešinę Papėčių piliakalnio link.

4,3 km Papėčių piliakalnis. Piliakalnis yra šiek tiek tolėliau (apie 150‒200 m) nuo kelio. Aplankę piliakalnį toliau eikite keliu per Papėčių gatvinį kaimą. Gatvė tikrai ilga, prasideda iškart už piliakalnio. Kaime yra parduotuvė. Eikite kaimo gatve iki didelės sankryžos su didesniu keliu vedančiu į Buckūnus. Nusukimas 0,2 km Papėčių piliakalnis. Nuo Papėčių piliakalnio atsiveria puikus vaizdas į didžiuosius Dzūkijos ežerus: Obeliją, Metelį ir Dusią. Pats piliakalnis priskiriamas I tūkst. Jo viršuje buvo įsikūrusi gynybinė gyvenvietė, piliakalnio aikštelėje rasta senovinės jotvingių gyvenvietės liekanų, jotvingiams būdingų molinių dirbinių. Legendos pasakoja, jog po žeme yra nugrimzdusi bažnyčia.

4,0 km Sankryža Buckūnuose (Alytaus r.). Nenustebkite, pamatę, kad yra dveji Buckūnai. Eidami nuo Papėčių k. priėjote Buckūnus Alytaus rajone. Sankryžoje sukite į kairę ir eikite asfaltuotu keliu. Būkite atsargūs, kelias gana judrus. Įeisite į Lazdijų rajoną. Tuoj bus kiti Buckūnai (Lazdijų r.). Eikite keliu, kol pamatysite rodyklę pasukti į kairę

2,2 km Sankryža Buckūnuose (Lazdijų r.). Pasukę į kairę pradėsite paskutinę atkarpą iki Metelių. Kairėje bus Metelio ežeras. Galite pamirkyti kojas. Tik įėjus į Metelius kairėje kelio pusėje yra miestelio paplūdimys. Kelias sukasi į dešinę ‒ tuoj prieisite bažnyčią.

2,8 km Metelių bažnyčia. Tai etapo pabaiga, bet iki nakvynės vietos dar reikės šiek tiek paeiti (1,5 km). Meteliuose yra parduotuvė. Galite pasižvalgyti po apylinkes užlipę į apžvalgos bokštą.

Metelių Kristaus Atsimainymo bažnyčia. Pirmoji bažnyčia Meteliuose pastatyta 1619 m. Kelios medinės bažnyčios dėl istorinių ar gamtos kataklizmų sudegė. Dabartinė mūrinė bažnyčia pastatyta 1818‒1822 m. Klasicistinio stiliaus pastatas turi neobaroko architektūros elementų.

Metelių apžvalgos bokštas. Pietinėje kaimo dalyje stūkso 15 m. aukščio Metelių apžvalgos bokštas, nuo jo atsiveria puikus vaizdas į Metelio ežerą, Kemsinės pievas, krašto sodybas.


Nuotraukos


 • Miroslavas-Meteliai-1
  Iš Miroslavo ♦ On the way from Miroslavas
 • Miroslavas-Meteliai-2
  Papėčių piliakalnis nebetoli ♦ Close to Papėčiai Hillfort
 • Miroslavas-Meteliai-3
  Aguonos ♦ Poppies
 • Miroslavas-Meteliai-4
  Kelio ženklai ir kryptys ♦ Camino signs and directions
 • Miroslavas-Meteliai-5
  Skelbimų lenta kaime ♦ Advertisement board in a village
 • Miroslavas-Meteliai-6
  Metelių ežeras ♦ Meteliai lake
 • Miroslavas-Meteliai-7
  Poilsis pakelėje ♦ Resting on the way
 • Miroslavas-Meteliai-8
  Kelio ženklai ♦ Camino Signs
 • Miroslavas-Meteliai-9
  Metelių Kristaus Atsimainymo bažnyčia ♦ Church of Transfiguration in Meteliai
 • Miroslavas-Meteliai-10
  Metelių parapijos nakvynės namai ♦ Night stay („albergue“) in Meteliai
 
 

© 2017-2021 Camino Lituano. All Rights Reserved.