Pajiešmeniai - DaujėnaiApie etapą

Kelionės atstumas: 25,8 km.

Kelionės pėsčiomis trukmė: 7 val.

Punktai: Pajiešmeniai Krinčinas Daniliškės Suntautai Petrovka Daujėnai

Diena, kai einant svarbu... neįkristi į smegduobę.
____________________________________________

Apžiūrėję gražiai sutvarkytą Pajiešmenių parką, bendruomenės entuziastų visuomenininkų pastangomis prižiūrimus rūmus, prasimankšinę diskgolfo erdvėse, per pakabinamą tiltą išeisite į kelią, kuris jus nuves per Šiaurės Aukštaitijos lygumas, kurias apdainavo šio krašto poetai: Mykolas Karčiauskas, Eugenijus ir Leonardas Matuzevičiai. Čia žemė derlinga, žmonės darbštūs ir vaišingi.


Piligrimų nakvynių informacija

Etapo aprašymas

0,0 km Pajiešmeniai. Nepamirškite su savimi į žygį pasiimti geriamo vandens. Maisto produktų galima nusipirkti Pajiešmenių, o vėliau - Krinčino parduotuvėse. Kelionę pradedame nuo kempingo Sodų g. 3, einame Sodų gatve rytų kryptimi, už 400 m sukame į dešinę ir išeisime į gražiai sutvarkytą tvenkinio pakrantę. Sukame kairėn ir už 160 m pasieksite pakabinamą lieptą per Jiešmens upelio tvenkinį. Pasigrožėję vaizdais nuo liepto ir perėję į kitą pusę sukame kairėn. Einame takeliu vedančiu palei tvenkinį. Už 450 m prieisite Pajiešmenių ąžuolą galiūną . Pasisėmę energijos iš šio senolio, toliau einame rytų kryptimi. Už 150 m trišakė sankryža. Sukame dešinėn ir keliuku, vingiuojančiu palei dirbamų laukų ribas ir už 2 km pasiekiame vieškelį. Sukame dešinėn ir keliaujame iki Krinčino miestelio.

7,8 km Krinčinas. Senasis Krinčino miestelio pavadinimas buvo Versmės. Tas pavadinimas užrašytas 1554 m. Valakų reformos metu. Senasis pavadinimas atsispindi miestelio herbe. Pirmosios žinios apie įkurtą kunigaikščio Kurbskio mokyklą pasiekia iš 1611 metų. Krinčino miestelis yra poetų Eugenijaus ir Leonardo Matuzevičių gimtinė. Išlikęs originalios statybos namas. Miestelio Paversmių parke yra gražiai prižiūrimas šaltinis. Krinčine yra kunigavęs poetas, knygnešys Antanas Vienažindys.

23,1 km Petraičių akmuo. Tai vienas didžiausių riedulių šiame lygumų krašte. Jo matmenys – 5,15x4,80 m, aukštis – apie 3,50 m. 1987 m. paskelbtas respublikinės reikšmės paminklu.

25,8 km Daujėnai Bažnyčios šventoriuje pasigrožėkite įspūdinga liepa, kurios kamieno apimtis – 5,6 m, aukštis – 25,5 m. Toliau Stoties gatve nuėjus į rytus 70 m., pasukame dešinėn į Kauno g. ir už 50 m. kairėje prieisite Marijos šaltinį. Vanduo tikinčiųjų manymu turi gydomųjų savybių. Grįžtame į Stoties gatvę ir einame pietų kryptimi iki Baluškių g. Sukame kairėn ir žygiuojame pro Baluškių kaimą iki pamiškės. Daujėnuose yra maisto prekių parduotuvė.

 
 

© 2017-2021 Camino Lituano. All Rights Reserved.