Panevėžiukas → Biliūnai

 

Apie etapą

Kelionės atstumas: 20.1 km.

Kelionės pėsčiomis trukmė: 5 val.

Punktai: Gaižuvėlės sodyba Piepalių piliakalnis Žemaitkiemis Kačiūniškė Biliūnai

Dienos išsiplėtė, pavirto į lėtą šokį. (Rasa Aškinytė)
____________________________________________
Diena, kai eisite nuo dvaro iki dvaro, nuo dvaro iki muziejaus, ir pan. 😊
Tik palikę nakvynę, mažiau nei už 2 km kirsite greitkelį Vilnius‒Klaipėda, kirsite saugiai ‒ praeisite pro apačią (kaip žvėriukai tuneliu 😊).
Toliau kelias vingiuos per Kauno rajono ūkininkų laukus, pro apgriuvusį Zacyčiaus dvarą (už 2 km nuo greitkelio), bus truputėlis ir miško.
Maždaug pusiaukelėje, iš viso nuėję 11 km, prieisite Piepalių piliakalnį. Nuo piliakalnio atsiveriantis vaizdas tikrai vertas pastangų į jį užkopti. Puiki vieta pietums (jei ką turite kuprinėje, nes šiame etape parduotuvių nėra). O jei norite labiau aristokratiškos aplinkos ‒ maždaug už 1 km nuo piliakalnio – Babtyno (Žemaitkiemio) dvaras, būtų griekas praeiti pro šalį.
Palikę Žemaitkiemį, Maksvą, ties Kačiūniškės dvaru (būsite jau nupėdinę šiandien 18 km) pasukite į dešinę, dar už kilometro nepražiopsokite rodyklės į Tradicinių amatų centrą.
O dabar nusipelnėte poilsio – laukia rami nakvynė Onupio sodyboje. 🛏


Etapo maršrutas


Piligrimų nakvynių informacija

Etapo aprašymas

0,0 km Gaižuvėlės sodyba. Nakvynės vietoje rekomenduotume prisipilti vandens, nes nors ir nebūsite nutolę nuo gyvenviečių, tačiau vandens bus tik Babtyno dvare, o parduotuvė bus tik dar kito etapo viduryje. Šiek tiek reikės grįžti atgal tuo pačiu keliu iki vakar dienos paskutinės sankryžos, tačiau joje nesukite, o eikite tiesiai. Tolumoje jau matysis judri automagistralė A1.

1,7 km Priėję greitkelį jį galėsite saugiai kirsti požeminiu tuneliu po greitkeliu. Už tunelio stebėkite rodykles, nes yra atsišakojimai į skirtingas puses, Jums reikia eiti tiesiai. Maždaug už 800 m. prieisite sankryžą, kurioje reikia sukti į dešinę, o po to greitai į kairę. Pirmojoje iš šitų dviejų sankryžų, kairėje pusėje matysite dvarą. Jis yra privati nuosavybė, todėl jo nelankykite. Toliau kelias vingiuos iki kito dvaro - Zacyčiaus dvaro.

2,3 km Zacyčiaus dvaras gana blogos būklės. Jame niekas negyvena, bet jei norite - galite apsilankyti bent aplink pagrindinį pastatą. Po to kelias vingiuos per Kauno rajono laukus, kirsite mažus miškelius ir upelius. Judėjimo keliuose beveik nebus. Tik vasarą gali važinėti žemdirbių technika. Taip pasieksite Paliepius.

5,0 km Tik įžengę į Paliepių kaimą turėsite sukti į dešinę. Centrine kaimo gatve neisite, kaimą apsuksite šonu. Už posūkio paėję apie 1,2 km (jau už Paliepių kaimo) prieisite gana klaidžią sankryžą. Reikės kirsti kelią, kurį priėjote ir eiti link Piepalių piliakalnio. Stebėkite ženklus. Eisite gatve, kuri baigsis nusileidimu takučiu link judraus asfaltuoto kelio, vedančio į Raudondvarį. Kairėje pusėje bus Piepalių piliakalnis. Priėję kelią pasukite į kairę ir paėję asfaltu apie 50 m sukite į dešinę. Žvyruotu keliu eisite link Babtyno dvaro, kuris jau matysis tolumoje. Iki jo apie 1 km.

3,1 km Prieisite Babtyno dvarą. Jis gana garsus visoje Lietuvoje dvaras, rengia kultūrinius renginius. Šeimininkai mielai sutinka piligrimus. Galima ir kaip atsarginė nakvynės vieta. http://www.senasdvaras.lt/. Pailsėję dvare keliaukite toliau, Kelias eis netoli Nevėžio upės. Kai kada ją matysite, kai kada nutolsite. Praeisite keletą kaimų (Žemaitkiemio, Maksvos). Nuklysti iš kelio tikrai negalima, bet aišku stebėkite ženklus, nes keliose vietose žvyruotas kelias pavirs taku arba tik vasarą naudojamu keliuku.

6,2 km Taip prieisite Kačiūniškės kaimą. „T“ formos sankryžoje turite pasukti į dešinę. Iki nakvynės vietos liko 1,8 km. Kairėje pusėje matysite Kačiūniškės dvarą. Jis yra privati nuosavybė, tai aplankyti negalėsite. Kelias dabar ves į kalną. Tik užlipus pamatysite rodyklę į dešinę„ Tradicinių amatų centrą“. Jei norite ir turite jėgų - aplankykite. Į šoną reikės paeiti apie 300 m., po to tiek pat atgal. Eidami toliau prieisite Biliūnų kaimą. Jį jau beveik praėję turėsite sukti į kairę ir gatvės pabaigoje rasite nakvynės vietą „Onupio kaimo sodybą“. Gero poilsio.


Nuotraukos


  • Gaižuvėlės sodyba
  • Pakelėje
  • Piepalių piliakalnis
  • Žemaitkiemio dvaras
  • Žemaitkiemio dvaro svirnas
  • Kačiūniškės dvaras
 
 

© 2017-2021 Camino Lituano. All Rights Reserved.