Punia → Alytus

 

Apie etapą

Kelionės atstumas: 27.1 km.

Kelionės pėsčiomis trukmė: 7.5 valandos

Punktai: Punia Paliepiai Raižiai Tabalenka Radvilonys Bazorai Karkliniškės Takniškiai Alytus

Į viltį tikėjimas remiasi, į savo kelionės lazdą. (Just. Marcinkevičius)
__________________________________
Diena, kai aplankysite mečetę. ✡
Šios dienos Kelias ves per Dzūkijos laukus, daugiausia žvyruotais keliais, tik prieš Alytų jau teks eiti asfaltu. Papildykite savo maisto ir vandens atsargas Punioje (parduotuvių yra ne viena 🛒), vėliau vandens galėsite paprašyti tik pas geruosius dzūkus. 💧
Pirmoje dienos dalyje (7 km iki Raižių) grožėkitės gamta, laukais, pievomis. Būkite atidūs krisdami gana intensyvų kelią Jieznas‒Druskininkai. 🚦 Raižiuose užtrukite ilgiau ir aplankykite vieną iš kelių Lietuvoje veikiančių mečečių. ✡ Dėl ekskursijos viduje susitarkite iš anksto.
Palikę Raižius toliau gėrėsitės laukais ir kloniais. Pavėsio netrūks. Ir taip 13, 5 km. Praeisite Radvilonių, Jurgelionių, Karkliškės kaimus. Dar kartą kirsite kelią Jieznas‒Druskininkai. 🚦Iki Baltosios rožės tilto Alytuje bus likę 2,7 km. Stovėdami ant jo pasigrožėkite Nemunu ir pirmyn į Alytaus centrą. 🌊Priklausomai nuo to, kur miegosite, atstumas gali skirtis, tačiau iki centre esančio turizmo informacijos centro – apie 3 km. ℹ


Etapo maršrutas


Piligrimų nakvynių informacija

Etapo aprašymas

0,0 km Punios bažnyčia. Praleidę naktį Punioje galite dar kartą aplankyti Punios bažnyčią ir Punios piliakalnį apie kurį rašė Vincas Krėvė Mickevičius. Ir metas į kelią. Dar eidami miesteliu praeisite pro dvi parduotuves. Pasirūpinkite vandeniu ir maistu, nes parduotuvė bus tik Alytuje. Išeidami iš miestelio prieisite kelio išsišakojimą. Turite pasukti į dešinę. Eisite pro laukus, fermas. Už maždaug 1 km. bus vėl kelio išsišakojimas – vėl laikykitės dešinės. Greitai prieisite kelią Jieznas - Druskininkai.

2,9 km Būkite atidūs kirsdami kelią, jis gana intensyvus. Toliau kelias ves be didelių pasukimų per laukus, pievas. Grožėkitės gamta. Praeisite keletą sodybų. Geranoriški žmonės tikrai padės, jei ko reikės.

4,1 km Prieisite didesnį asfaltuotą kelią. Pasukite į kairę link Raižių. Priekyje matysis Raižių kaimas. Maždaug už 400 m. pamatysite Camino ženklus rodančius sukti į dešinę. Ten ir reikės eiti, tačiau dabar rekomenduojame paeiti šiek tiek (apie 200 m.) į priekį. Aplankysite du objektus: Raižių mečetę ir Vytauto paminklą. Juos aplankę eikite ten, kur ir rodė kelio ženklai – link Jurgelionių kaimo.
Raižių mečetė. Raižių mečetė – totorių mečetė Alytaus rajone, Punios seniūnijoje, Raižių kaime. Ji yra medinė, stačiakampio plano, su penkiasieniu priestatėliu – michrabu – galiniame fasade, trišlaičiu skardiniu stogu. Mečetė pirmą kartą šaltiniuose paminėta 1663 m., dabartinė pastatyta 1889 m. Renovuota 1993 m. Prie mečetės sumontuoti du saulės laikrodžiai, kurių vienas rodo vietos laiką, antrasis – Griunvaldo (Lenkija). Kontaktas norint patekti į vidų: +370 686 56 801
Vytauto paminklas. Paminklas skirtas Lietuvos Didžiajam Kunigaikščiui Vytautui ir 600-osioms Žalgirio mūšio metinėms paminėti. Tai daugiau kaip penkių metrų aukščio iš pilko granito iškalta stela. Paminklas įprasmina lietuvių ir totorių bendrą kovą už Lietuvos valstybės nepriklausomybę.

2,4 km Jurgelionyse prieisite „T“ formos sankryžą. Pasukite į dešinę. Šioje atkarpoje vėl galėsite eidami grožėtis gamta. Kelias gana tiesus. Ženklus matysite, tačiau sukinėtis nereikės. Praeisite Jurgelionių, Radvilonių, Bazorų, Karkliškių kaimus. Ir prieisite didelį kelią Alytus - Pivašiūnai.

7,5 km Priėję šį kelią juo turėsite pasukti į dešinę ir paeiti juo apie 150 m, o tada vėl išsukti į žvyrkelį. Tolumoje jau matysis Alytus. Praeisite Tankiškių kaimą. Iškart už jo posūkis į dešinę. Po to greitai posūkis vėl į kairę ir dar paėjus į dešinę. Patarimas – stebėkite Camino ženklus, kad nereikėtų eiti papildomų kilometrų.

4,4 km Pagaliau prieisite kelią Jieznas - Druskininkai. Šiandien vieną kartą jau jį kirtote, dabar dar kartą. Būkite atidūs. Kirtę kelią vis dar būkite susikaupę - turėsite atidžiai sekti kelio ženklus !!! Kelias gana painus. Praeisite miškelį, kolektyvinius sodus, vėl miškelį ir išeisite tiesiai prie Alytaus pasididžiavimo – Baltosios Rožės tilto. Jei išeitumėte prie Nemuno ne prie tilto – nieko baisaus. Tiesiog pasidairykite ar pasiklauskite kurioje pusėje yra tiltas per Nemuną. Jų Alytuje yra 2. Abu tiltai tinkami, bet Camino kelias eina per Baltosios Rožės tiltą.

2,7 km Pasiekėte gražuolį pėsčiųjų tiltą. Galite vėl pasigrožėti Nemunu nuo tilto. Perėję tiltą eisite Alytaus miesto parku. Galite sekti Camino ženklus arba tiesiog pasivaikščioti po parką. Nueikite prie Alytaus "Laisvės Angelo" paminklo. Šalia „miesto sodo“ parkelis. Alytaus centras – dešinėje.
Baltosios Rožės tiltas. 2013–2015 m. pastatytas pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas Alytuje per Nemuną, jungiantis Pirmąjį Alytų ir senamiesčio kurortinę dalį su Alytaus piliakalniu, stūksančiu priešingoje upės pusėje. Tai aukščiausias Lietuvoje pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas. Jis yra 38,10 m aukščio nuo vidutinio vandens lygio, jo ilgis – 240,53 m, plotis – 6,71 m.

3,1 km Alytaus centrą (apie 400 m) nuo „Laisvės angelo“ pasieksite Pulko arba Dariaus ir Girėno gatve. Rasite visas reikalingas piligrimui paslaugas: parduotuvės, vaistinės, kavinės. Etapo pabaiga – prie Alytaus turizmo centro (Dariaus ir Girėno g. 1). Jei turite noro - aplankykite. Galite eiti arba į nakvynės vietą arba pasivaikščioti centre.


Nuotraukos


 • Punia-Alytus-1
  Punios šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčia ♦ Church of St. James the Apostle
 • Punia-Alytus-2
  Brasta per upę už Punios ♦ Step over the river near Punia
 • Punia-Alytus-3
  Raižių mečetėje ♦ In the Mosque of Raižiai
 • Punia-Alytus-4
  Pakeliui į Alytų ♦ On the way to Alytus
 • Punia-Alytus-5
  Pakeliui į Alytų ♦ On the way to Alytus
 • Punia-Alytus-6
  Pakeliui į Alytų ♦ On the way to Alytus
 • Punia-Alytus-7
  Kelio ženklai ir kryptys ♦ Camino signs and directions
 • Punia-Alytus-8
  Pakelės kryžius ♦ A cross on the roadside
 • Punia-Alytus-9
  Kelio ženklai ir kryptys ♦ Camino signs and directions
 • Punia-Alytus-10
  Baltosios Rožės tiltas Alytuje ♦ The Bridge of the White Rose in Alytus
 • Punia-Alytus-11
  Alytaus Šv. Liudviko bažnyčia ♦ Church of St. Louis in Alytus
 • Punia-Alytus-12
  Alytaus Turizmo informacijos centras ♦ Tourism Information center in Alytus
 
 

© 2017-2021 Camino Lituano. All Rights Reserved.