Punia → Alytus

 

Apie etapą

Kelionės atstumas: 27.1 km.

Kelionės pėsčiomis trukmė: 7.5 valandos

Punktai: Punia Paliepiai Raižiai Tabalenka Radvilonys Bazorai Karkliniškės Takniškiai Alytus

Į viltį tikėjimas remiasi, į savo kelionės lazdą. (Just. Marcinkevičius)
__________________________________
Diena, kai aplankysite mečetę. ✡
Šios dienos Kelias ves per Dzūkijos laukus, daugiausia žvyruotais keliais, tik prieš Alytų jau teks eiti asfaltu. Papildykite savo maisto ir vandens atsargas Punioje (parduotuvių yra ne viena 🛒), vėliau vandens galėsite paprašyti tik pas geruosius dzūkus. 💧
Pirmoje dienos dalyje (7 km iki Raižių) grožėkitės gamta, laukais, pievomis. Būkite atidūs krisdami gana intensyvų kelią Jieznas‒Druskininkai. 🚦 Raižiuose užtrukite ilgiau ir aplankykite vieną iš kelių Lietuvoje veikiančių mečečių. ✡ Dėl ekskursijos viduje susitarkite iš anksto.
Palikę Raižius toliau gėrėsitės laukais ir kloniais. Pavėsio netrūks. Ir taip 13, 5 km. Praeisite Radvilonių, Jurgelionių, Karkliškės kaimus. Dar kartą kirsite kelią Jieznas‒Druskininkai. 🚦Iki Baltosios rožės tilto Alytuje bus likę 2,7 km. Stovėdami ant jo pasigrožėkite Nemunu ir pirmyn į Alytaus centrą. 🌊Priklausomai nuo to, kur miegosite, atstumas gali skirtis, tačiau iki centre esančio turizmo informacijos centro – apie 3 km. ℹ


Etapo maršrutas


Piligrimų nakvynių informacija

Etapo aprašymas

Dešiniajame Nemuno krante, Nemuno kilpų regioniniame parke įsikūręs gražus Punios miestelis. Tai vienas seniausių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės miestų, kuris beveik 400 metų turėjo Magdeburgo teises. Manoma, kad būtent Punioje stovėjusi garsioji Pilėnų pilis. 1336 metais kryžiuočiams užpuolus pilį, vietos gyventojai, vadovaujami kunigaikščio Margirio, narsiai gynėsi, o likę paskutinieji gynėjai susidegino, bet priešams nepasidavė.

Punioje taip pat yra žinoma Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčia, kuri buvo pastatyta dar 1863 metais.

Punioje yra piligrimų nakvynės namai („albergue“). Miestelyje taip pat esama prekybos centrų ir maisto prekių parduotuvių, maitinimo įstaigų, kuriose galite pasistiprinti ir pasirūpinti maisto ir vandens atsargomis kitai dienai.

Išėję iš Punios, po 8 kilometrų kelio pasieksite Raižius.

Raižių kaimas yra žymus vietine totorių bendruomene, kurios gyvenimo šiose vietose istorija siekia 15-tą amžių. Raižiuose rekomenduojama aplankyti 1889 metais pastatytą Raižių mečetę bei paminklą Vytautui Didžiajam, kuris prieš daugelį amžių ir pakvietė totorius apsigyventi Lietuvoje.

Išėjus iš Raižių, toliau piligrimų ir keliautojų laukia maždaug 20 kilometrų atstumas iki Alytaus miesto. Patariama pasirūpinti maisto ir vandens atsargų tiek, kad jų pakaktų įveikti šį atstumą.

Alytus - šeštas pagal dydį Lietuvos miestas, didžiausias pietų Lietuvos miestas, o taiP pat Dzūkijos (Dainavos) sostinė. Tai vienas seniausių Lietuvos miestų, viduramžių kronikose paminėtas dar 1377 metais.

Per Alytų teka didžiausia Lietuvos upė Nemunas. Mieste veikia keli muziejai, stūkso keturios bažnyčios, šalia miesto driekiasi kraštovaizdžio istorinis draustinis. Piligrimai ir keliautojai mieste suras Turizmo informacijos centrą (TIC), nakvynės vietas („albergue“), viešbučius, parduotuves, prekybos centrus, viešojo maitinimo įstaigas, vaistines, ligonines ir kitus reikalingus bei lankytinus objektus.

Alytus yra vienas iš miestų Camino kelyje, kuriame rekomenduojama pasilikti ne tik kelionės nakvynei, bet ir verta skirti papildomą laiką pasivaikščioti pačiame mieste. Alytus didelis miestas, todėl būkite itin atidūs sekdami Camino ženklus ir saugokitės automobilių gatvėse.


Nuotraukos


 • Punia-Alytus-1
  Punios šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčia ♦ Church of St. James the Apostle
 • Punia-Alytus-2
  Brasta per upę už Punios ♦ Step over the river near Punia
 • Punia-Alytus-3
  Raižių mečetėje ♦ In the Mosque of Raižiai
 • Punia-Alytus-4
  Pakeliui į Alytų ♦ On the way to Alytus
 • Punia-Alytus-5
  Pakeliui į Alytų ♦ On the way to Alytus
 • Punia-Alytus-6
  Pakeliui į Alytų ♦ On the way to Alytus
 • Punia-Alytus-7
  Kelio ženklai ir kryptys ♦ Camino signs and directions
 • Punia-Alytus-8
  Pakelės kryžius ♦ A cross on the roadside
 • Punia-Alytus-9
  Kelio ženklai ir kryptys ♦ Camino signs and directions
 • Punia-Alytus-10
  Baltosios Rožės tiltas Alytuje ♦ The Bridge of the White Rose in Alytus
 • Punia-Alytus-11
  Alytaus Šv. Liudviko bažnyčia ♦ Church of St. Louis in Alytus
 • Punia-Alytus-12
  Alytaus Turizmo informacijos centras ♦ Tourism Information center in Alytus
 
 

© 2017-2021 Camino Lituano. All Rights Reserved.