Žagarė → Buivydžiai


 

Apie etapą

Kelionės atstumas: 28.8 km.

Kelionės pėsčiomis trukmė: 7 valandos

Punktai: Žagarė Ramoškiai Skaistgirys Reibiniai Buivydžiai

„Kiekvieno žmogaus tikslas yra ieškoti, o geriausias būdas tam ‒ kelionė." Rolandas Pupinis
____________________________________________

Keliautojui daug nereikia: kuprinėje viskas, ko užtenka, o rankoje ‒ žemėlapis. Žemėlapis ‒ išraiškingas kelio veidas, į kurį gerai įsižiūrėjęs pamatysi, kas tavęs laukia. 🗺 Su geru žemėlapiu Tu lyg jau čia buvęs ir vardu pakalbinti gali net mažiausią upelį.

Tik prieš išlėkdamas Lietuvos laukais, raski laiko pasigėrėti Žagare. 🍒 Užsidėti antspaudą piligrimo pase ir pasirūpinti vandeniu. Pirmoji patogi vieta užkandžiui prie Ramoškių tvenkinio, o Skaistgiryje ⛪ 🛒 ir Reibiniuose, rasi visko ir sielai, ir kūnui. Bet dar tik pusiaukelė! Laukia rimtas išbandymas lygumomis iki Maldenių 🛒, tad spėsi gerai apgalvoti, kas vakarienei. Nuo ten iki jaukios nakvynės vietos 🛏 jau netoli…

Etapo maršrutas


Piligrimų nakvynių informacija


Etapo aprašymas

0,0 km Žagarės "puodų namas". Camino Lituano kelias prasideda nuo garsiausio mieste Edmundo Vaičiulio „puodų namo“. Šis namas lankytojus vilioja savo neįprasta išvaizda - visos namo sienos, dalis stogo apkabinėti puodais. Net jei pradėsite eiti nuo kitos vietos – būtinai praeikite pro centrinę Žagarės aikštę. Joje rasite viską ko reikia piligrimui. O po to jau sekite Camino ženklus. Prieš išeinant iš miestelio kairėje pusėje apie 100 m nuo kelio stovi Žagarės dvaras. Užsukite į parką, aplankykite dvaro pastate esantį muziejų. Paėjus apie 1,5 km keliu Joniškio kryptimi pasieksite išsukimą iš šio kelio. Atkreipkite dėmesį, kad yra 2 išsukimai į kairę pusę. Turite pasukti į antrąjį kelią.

Žagarės miestas. Dabartinėje Žagarės vietoje iki XIX a. pabaigos buvo du savarankiški miesteliai: Senoji Žagarė (senamiestis) ir Naujoji Žagarė (naujamiestis). Senosios Žagarės dvaras minimas 1490 m., 1495 m. prie jo leista rengti turgų, prieš 1499 m. pastatyta bažnyčia. 1924 m. Žagarė tapo miestu. Šiuo metu gyvena apie 1400 gyventojų. 1998 m. patvirtintas Žagarės herbas.

Žagarės dvaras. Žagarės dvaro rūmai pastatyti apie 1840 - 1860 m. Pastato frontonuose - Naryškinų herbas. Naryškinų valdymo laikais rūmuose puošniausia buvo svetainė, rūmų valgomasis, biliardinė. Antrame rūmų aukšte buvo įrengti svečių ir medžioklės trofėjų kambariai. XX a. rūmuose veikė mokykla, vėliau buvo įrengta specialiosios mokyklos bendrabutis, senelių globos namai. Tebeveikiantis dvaro žirgynas yra vienas seniausių Lietuvos žirgynų, savo istoriją rašantis nuo 1899 m.

3,2 km Posūkis link Švedlaukio. Pasukę iš didžiojo kelio į žvyrkelį toliau eisite lietuviškais laukais. Būkite atidūs, nes už maždaug 200 m. turėsite sukti į dešinę, po to greitai vėl į kairę ir po to vėl į dešinę. Ir tik po to lauks šiek tiek tiesesnė 1 km atkarpa. Tada vėl du posūkiai kairėn, po to dešinėn ir vėl gana tiesi kelio atkarpa iki Petraičių kaimo.

5,3 km Sankryža Petraičiuose. Kaimo sankryžą praeikite tiesiai. Kelias toliau veda per laukus. Prieisite sankryžą (už maždaug 500 m.), kuri šakosis į dvi puses. Pasukite kairėn. Kelias ves link Ramoškių. Vienoje vietoje kelias darys staigų posūkį į dešinę, tačiau jokių kelio išsišakojimų nebus, todėl išklysti negalėsite. Priėję Ramoškius pirmoje sankryžoje pasukite į dešinę. Priekyje matysite Skaistgirio bažnyčią, kur ir turėsite toliau eiti.

5,8 km. Bažnyčia Skaistgiryje. Skaistgirio miestelis minimas nuo 1426 metų. Nedidelis, tačiau jaukus, turi savo bažnyčią. Molinė Šv. Jurgio bažnyčia pastatyta 1827 m. Miestelyje yra dvi parduotuvės. Viena visai šalai kelio, į kitą reikės paeiti šiek tiek į šalį. Tiesiai kirtę kelią Žagarė – Joniškis eikite link Reibinių kaimo. Iki jų nėra labai toli. Dar miestelio ribose kairėje pusėje pamatysite Skaistgirio apžvalgos bokštą. Tik pasibaigus Skaistgirio kaimui iškart prasidės Reibinių kaimas, kurį reikės visą pereiti. Už jo turėsite sukti į kairę.

2,8 km Posūkis Reibiniuose. Kelias veda link Maldenių. Maždaug už 1 km. būkite atidūs. Reikės pasukti į dešinę, o po to gana greitai į kairę. Po to lauks beveik tiesus kelias iki Maldenių. Tiesa kelias netrumpas – apie 4,7 km. Prieisite sankryžą Maldenių kaime

9,5 km Maldeniai. Pasukite sankryžoje į kairę. Iki nakvynės liko ne tiek jau daug. Kaime yra parduotuvė. Galite nusipirkti maisto, kurį nusinešite į nakvynės vietą ar pasiimsite į kelionę rytoj, nes rytojaus dieną pirmoje dalyje parduotuvių nebus. Visai netoli nakvynės vietos Camino Linuano ženklas rodys į dešinę, tačiau nesukite ten - nakvynė yra truputį (apie 100 m) paėjus į priekį.

2,0 km Nakvynė Buivydžiuose. Štai ir pasiekėte pirmąją nakvynę. Nakvynė įsikūrusi kaimo turizmo sodyboje, yra galimybė išsimaudyti baseine. Gero poilsio.

Šaltiniai:

www.joniskis.lt
www.zagare.lt


Nuotraukos


 • Žagarė-Buivydžiai-2
  Žagarė. Arklininko namas
 • Žagarė-Buivydžiai-3
  Žagarė.Edmundo Vaičiulio puodų namas - muziejus
 • Žagarė-Buivydžiai-4
  Vyšnios Žagarėje
 • Žagarė-Buivydžiai-5
  Ramoškių tvenkinys
 • Žagarė-Buivydžiai-6
  Skaistgirys. Šv. Jurgio bažnyčia
 • Žagarė-Buivydžiai-7
  Skaistgiryje
 • Žagarė-Buivydžiai-8
  Skaistgirys. Maisto prekių parduotuvė
 • Žagarė-Buivydžiai-9
  Skaistgirys. Skveras išnykusiems kaimams atminti
 • Žagarė-Buivydžiai-10
  Reibiniuose
 • Žagarė-Buivydžiai-11
  Pakeliui į Buivydžius

© 2017-2021 Camino Lituano. All Rights Reserved.