Žiobiškis → Rokiškis



Apie etapą

Kelionės atstumas: 14,3 km.

Kelionės pėsčiomis trukmė: 4 val.

Punktai: Žiobiškis Degsniai Steponiai Velniakalnis Rokiškis

Diena, kai pasieksite Rokiškį – unikalaus plano ir įstabaus žavesio miestą...
____________________________________________

Šiandien „poilsio“ diena – diena, kurią galima planuoti įvairiai: galima niekur neskubėti ir ilgiau pasibūti kurortiniam Žiobišky arba iš ryto pasiskubinus visą popietę skirti Rokiškiui...
Pirmi trys kilometrai gaivaus pušyno, nebe pirmos jaunystės asfaltu, bet, gera žinia pėstiesiems - retai bevažinėjamu. Kertam judrų kelią ir įžengiam tiesiai į Degsnius. Dėmesio! Kas nepasitikite CL žymėjimu ir naudojatės google maps-u ieškokite nuorodos Degsnės. Įsibėgėję kaimo pakrašty nepražiopsokite posūkio į dešinę ir tiesiai nuo kalnelio senuoju traktu Ryga – Rokiškis, leiskitės į vieną smagiausių pastarųjų dienų etapų, kur lygumas papildo kalneliai, dirbamus laukus gojai ir galiausiai viską praryja gūdus miškas. Kam netrūksta drąsos, galite paėjėti, kiek į šalį ir savo kailiu patikrinti, kiek tikros žmonių kalbos, apie giliai miško tankmėje saugomas šiurpias paslaptis ir greta tūnančius paranormalius reiškinius. Pirmaisiais nacių okupacijos mėnesiais, Steponių miške buvo šaudomi žmonės. Netyla kalbos, kad ir po šitiek metų, miške pasiklydę grybautojai ar uogautojai girdi iš po žemių sklindančias aimanas ir dejones...
Išsikapstę iš miško kertat tą patį judrų kelią ir paėjėję juo šimtą metrų, dairykitės posūkio į dešinę. Dar kilometras samanotu pamiškės takeliu, kai prieinate padavimais ir legendomis apipintą Velniakalnį - Rokiškio sakralinį priemiestį. Čia galima nuveikti aibė dalykų: apeiti šimtametes Kalvarijų koplyčias, vaizduojančias Kristaus kančios stacijas, pasivaikščioti 500-ų ąžuolų giraitėje žaliuojančioje nuo to laiko, kai Rokiškis šventė 500-ų metų jubiliejų, sužaisti lauko teniso partiją, pamušti pliažo tinklinio kamuolį kvarcinio smėlio aikštelėje ir po visko pasinerti į Velniakalnio tvenkinio bangas.
Toliau, jus telydi raudonas Rakiškią bažnytėląs bokštas. Puikiausias orientyras, matomas iš visų pusių, net ir nakčia šauna aukštyn į dangų jaukiai apšviestas. Šalia bažnyčios susiraskite kavinę „Senas grafas“ ir ten drąsiai pasiprašykite globos, bei nakvynės.


Piligrimų nakvynių informacija




Etapo aprašymas

0,0 km Žiobiškio miestelio pietiniu pakraščiu, palei Vengerinės ir Skardupio upes driekiasi legendomis apipinta didžiulė loma, vietos gyventojų Smardone vadinama. Tai nusausinta ir pieva paversta pelkė. Manoma, kad ji susiformavo ledynmečiu. Kaip tik šios lomos pakraščiu ir driekiasi mūsų šiandieninis kelias...

3,4 km Degsniai - tai senovinis kaimas, kadaise besiribojęs su sėlių genčių gyvenamomis teritorijomis, pirmą kartą paminėtas dar 1680 m. Onuškio parapijos metrikuose, sovietmečiu „paaukštintas‘ iki centrinės kolūkio „Lenino keliu“ gyvenvietės.

5,0 km Steponiuose gimė rašytojas, dramaturgas, scenaristas Rimantas Šavelis – romano apie žemaičių razbainiką Tadą Blindą autorius. Dabar jau sunykęs kaimas iš visų pusių apsuptas Steponių miško, kuris giliai tankmėse slepia juodas istorijos paslaptis. Pirmaisiais nacių okupacijos mėnesiais, Steponių kaimo pakrašty, kelis kartus, nedidelėmis grupėmis, buvo šaudomi įvairių tautybių sovietiniai pareigūnai, komunistai ir komjaunuoliai. Žudynių vietoje, kur palaidota 981-a fašistinio teroro auka, sovietmečiu buvo pastatytas paminklas.

4,3 km Padavimais ir legendomis apgaubtas Velniakalnis – sakralinis Rokiškio priemiestis, žavintis Kalvarijų koplyčiomis, vaizduojančiomis Kristaus kančios stacijas. Pagal architekto G. Vernerio projektą pastatytos dar 1864-1868 m. Antram gyvenimui prikelti Kalvarijas norėta žlugus „Blogio imperijai“, tačiau nesutarimai tarp vietos bendruomenės ir tikinčiųjų palaidojo šį projektą. Kalvarijas supa Rokiškio 500-ų metų jubiliejaus proga pasodinti 500-ų ąžuolų giraitė.
Velniakalnyje įrengta ir išpuoselėta didžiulė sporto ir poilsio teritorija, kuri tinka ne tik šeimoms su mažamečiais vaikais, tačiau pritaikyta ir tarptautinėms varžyboms. Jūsų paslaugoms šiuolaikiškas paplūdimio tinklinio aikštynas, puikūs lauko teniso kortai, dušai, tualetai, automobilių stovėjimo aikštelė. Pasivaikščioti kviečia vakarais apšviesti pėsčiųjų takai, šalia įrengtos pavėsinės, laužavietės, pastatyti suolai. Teritorijos centre puikuojasi didžiulis tvenkinys, kurio pakrantėje perimetru išdėstytos vaikų žaidimų aikštelės, lauko treniruokliai, batutas, vasarą galima išsimaudyti ir pasidžiaugti saulės voniomis keliuose pliažuose. Pageidaujantys gali pasiirstyti valtele ar irklente.

1,6 km Sveiki atvykę į Rokiškį - nepakartojamo žavesio miestą! Kadangi pažintį su Rokiškiu jau užmezgėte per mūsų grakščiąją, neogotikinę, raudonąją bažnyčią, tai nuo jos ir pradėkite. Rokiškio Šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčios kompleksas yra unikalus architektūros šedevras (architektas G. Werneris), pastatytas 1866 – 1885 metais grafų Reinoldo Tyzenhauzo ir Marijos Tyzenhauzaitės-Pšezdieckos rūpesčiu. Šalia bažnyčios Lietuvos Nepriklausomybės 10-čio paminklas stebuklingai išlikęs sovietmečiu. Nepriklausomybės aikšte keliaudami dvaro sodybos link galite grožėtis dailininkų profesionalų tapytomis langinėmis, puošiančiomis ir aikštę, ir centrinę Respublikos gatvę. Prie tvenkinių nepamirškite palesinti juodųjų gulbių. Puiki dvaro sodyba jus nustebins išpuoselėta aplinka, išskirtinėmis ekspozicijomis, grafų valgomuoju, medžioklės trofėjų mene. Savo akimis pamatykite dievdirbio Liongino Šepkos darbus ir sužinokite jo liūdną meilės istoriją. Verta užsukti ir į vienintelį Lietuvoje prakartėlių muziejų.



Nuotraukos


  • Žiobiškio Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia
  • Rokiškio Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia
  • Rokiškio Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia
  • Rokiškio Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia
  • Rokiškis. Langinės
  • Rokiškio dvaras
 
 

© 2017-2021 Camino Lituano. All Rights Reserved.