Prienai → Punia

 

Apie etapą

Kelionės atstumas: 25.6 km.

Kelionės pėsčiomis trukmė: 6.5 valandos

Punktai: Prienai Birštonas Kernuvės Moibelės Nečiūnai Nemajūnai Šilėnai Mišiškės Punia

Šlept ‒ žingsnis, tuk ‒ širdis, šlept, tuk, vienu metu, ritmas, tvarkantis gyvenimą. (Rasa Aškinytė)
____________________________________________
Diena, kai atsigaivinsite mineraliniu vandeniu iš biuvetės.
Pradžia (1,4 km) bus per Prienų miestą. Ir tuoj pat pateksite į gamtos, į miško globą ‒ 5 km eisite Žvėrinčiaus taku. Būsite lyg ir miške, lyg ir parke. 🌳🌳
Kai atsivers vaizdas į Nemuną, pasieksite apžvalgos aikštelę, tada sukite į dešinę ir pėsčiųjų taku palei upę iki Birštono centro paėjėsite dar 2 km, tik nepraleiskite posūkio į dešinę, vedančio bažnyčios link. ⛪
Birštone pajusite kurorto dvasią ‒ mineralinis vanduo iš biuvetės atgaivins, gal net panorėsite užkopti į Vytauto kalną. ⛰
Nuo bažnyčios paėję kiek daugiau nei 1 km, kirsite didelį kelią Vilnius‒Prienai, būkite atsargūs. 🚦
Toliau ramiai Dzūkijos laukais žingsniuosite 6,5 km iki Nemajūnų bažnyčios (yra ir parduotuvė). ⛪🛒
Ir paskutinė 9 km atkarpa, daugiausia per miškus, iki Punios.


Etapo maršrutas


Piligrimų nakvynių informacija

Etapo aprašymas


0,0 km Šios dienos etapą pradėsime ant Greimų tilto. Jei nakvynės vieta buvo jau už tilto, tai gal ir negrįšite ant tilto, bet pasigrožėti Nemunu visada smagu. Daug vandens neštis nereikia, nes maždaug už 7 km bus Birštonas. Ten galėsite pasipildyti atsargas. Perėję tiltą pasukite į kairę, į Panemunės gatvę. Ja paėję apie 700 m pasukite į dešinę. Ramybės gatve prieisite Žvėrinčiaus šilą.

1,4 km Žvėrinčiaus šilas žinomas nuo senųjų laikų kaip Lietuvos kunigaikščių medžioklės vieta. Šilas yra pusiasalyje, kurį sukuria Nemuno kilpa, todėl žvėrys buvo lyg savotiškame aptvare. Mums reikės šį Žvėrinčiaus šilą pereiti Camino keliu iki Birštono. Ramybės gatvės pabaigoje ieškokite Camino ženklų ir juos sekite per visą Žvėrinčiaus šilą. Tai bus apie 5 km. Nors atstumas nemažas, tačiau jį praeisite tikrai greitai. Miškas duos pavėsį. Takas eina dviračių takais. Pavargus yra kelios poilsiui skirtos vietos.

5,1 km Perėjus Žvėrinčiaus šilą išeisite į apžvalgos aikštelę. Joje atsiveria nuostabi panorama į Nemuną ir kitą jo krantą. Galima atsipūsti ir po to pakrante įrengtu pėsčiųjų taku eiti link Birštono centro. Iki posūkio link Birštono bažnyčios ir tuo pačiu miesto centro, pakrante reikės eiti apie 1,8 km. Pasigrožėkite. Stebėkite Camino ženklus ir iš Birštono pakrantės promenados pasukite link Birštono Šv Antano Paduviečio bažnyčios.

2,3 km Manoma, kad Birštone bažnyčia stovi nuo 1529 m. Šiuo metu stovinti bažnyčia yra neogotikinio stiliaus, pastatyta 1909 metais. Šalia bažnyčios buvusioje klebonijoje įrengtas Birštono sakralinis muziejus žymus visoje Lietuvoje. Ekspozicija skirta Teofiliui Matulioniui (1873-1962), Vincentui Sladkevičiui (1920-2000) ir visam bažnytiniam paveldui. Būtinai apsilankykite, jei tuo metu dirbs. Praeisite ir pro Birštono turizmo informcijos centrą. Jei turite laiko - užlipkite ant Vytauto kalno pasigrožėti Nemuno panorama. Nuo kelio reikės nusukti labai nedaug (apie 100m). Papildykite biuvetėje (namelis kur trykšta mineralinis šaltinis) vandens atsargas ir B. Sruogos, bei Slyvų gatvėmis išeisite iš Birštono.

1,2 km Slyvų gatvės pabaigoje kirsite kelią Prienai – Vilnius. Tai didelis, labai intensyvus kelias. Būkite atidūs jį kirsdami. Apie 1,2 km eisite saugiu pėsčiųjų taku šalia to didžiojo kelio. Po to Camino kelias pasuks į dešinę ir pradės tolti nuo didžiojo kelio. Apie 1,3 km eisite tiesiai žvyruotu lauko keliuku. Tada bus posūkis į kairę ir tada dar už 600 m sankryžoje vėl į kairę. Stipriai neįsibėgėkite, nes maždaug už 200 m. nepraleiskite posūkio į dešinę. Kelias vėl ves mus laukais žemyn keliu link Nemuno. Pasiekę T formos sankryžą sukite į kairę. Iki Nemajūnu liko 1,5 km.

6,5 km Nemajūnų Šv apaštalų Petro ir Povilo bažnyčią pamatysite iš toli. Šviečia geltonai. Statyta 1877 m., medinė, neogotikinio stiliaus. Bažnyčios viduje yra unikalus XIX a. tautodailės kūrinys – iš 64 jaunamarčių juostų surištas kilimas. Jei tik bus galimybė patekti į vidų – būtinai pažiūrėkite. Nemajūnuose yra kaimo parduotuvytė, todėl galite pasipildyti atsargas, jie manote, kad į Punią ateisite vėlai ir ten jau bus uždaryta (iki Punios dar apie 9 km). Palikę Nemajūnus keliaukite pratęsdami kelią, kuriuo jau ėjote. Didžioji kelio dalis eis mišku. Praeisite Šilėnų kaimą. Maždaug 3,5 km nuo Nemajūnų prieisite sankryžą, kurioje turite pasukti į dešinę. Laukia paskutinė atkarpa iki Punios.

9,1 km Į Punios miestelį įeisite Šilo gatve. Po to pasukite į gatvelę vedančią tiesiai prie Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios. Tai viena iš Lietuvoje esančių Jokūbo bažnyčių, bet aišku dar ne mūsų kelio pabaiga, tik tarpinė stotelė. Bažnyčia statyta apie 1863. Buvo kelis kartus apgriauta, bet atstatyta. Neobarokinio stiliaus.
Visai netoli yra Punios piliakalnis apie kurį daug legendų sukurta. Miestelyje yra kelios parduotuvės. Apsipirkite jei spėjote.


Nuotraukos


 • Prienai-Punia-1
  Birštono bažnyčia ♦ Church of Birštonas
 • Prienai-Punia-2
  Prie Birštono ♦ Nearby Birštonas
 • Prienai-Punia-3
  Nemunas prie Birštono ♦ Nemunas river nearby Birštonas
 • Prienai-Punia-4
  Pakeliui iš Birštono į Nemajūnus ♦ On the way from Birštonas to Nemajūnai
 • Prienai-Punia-5
  Pakeliui iš Birštono į Nemajūnus ♦ On the way from Birštonas to Nemajūnai
 • Prienai-Punia-6
  Pakeliui iš Birštono į Nemajūnus ♦ On the way from Birštonas to Nemajūnai
 • Prienai-Punia-7
  Už Birštono pakeliui į Nemajūnus ♦ On the way from Birštonas to Nemajūnai
 • Prienai-Punia-8
  Kelyje ♦ On the way
 • Prienai-Punia-9
  Prie Nemajūnų ♦ Nearby Nemajūnai
 • Prienai-Punia-10
  Koplyčia Nemajūnuose ♦ Chapel in Nemajūnai village
 • Prienai-Punia-11
  Nemunas Nemajūnuose ♦ Nemunas river near the village of Nemajūnai
 • Prienai-Punia-12
  Link Punios ♦ Towards Punia
 
 

© 2017-2021 Camino Lituano. All Rights Reserved.