Vaiguva - Palendriai



Apie etapą

Kelionės atstumas: 18,2 km.

Kelionės pėsčiomis trukmė: 5 val.

Punktai:Vaiguva Šalteniai Palendriai


Diena, kai dienai baigiantis pasieksite vienuolyną.
___________________________________________

Apsirūpinę vietinėje parduotuvėje viskuo, ko reikia šios dienos etapui, Vaiguvą paliksite.
Netoliese (už 3 km nuo pagrindinio kelio) yra Pakėvio miestelis su savo dvaru ir Šv. Teklės bažnyčia. Jei kojos sunkiai eina, galima apsistoti nakvynei Pakėvyje.
Einantys toliau maisto atsargas turi pasipildyti Šalteniuose.
Artėdami prie Palendrių iš toli pamatysite jau nebeveikiančios Palendrių Aušros Vartų Marijos bažnyčios bokštą. Šalia ‒ Palendrių vienuolynas.


Etapo maršrutas


Piligrimų nakvynių informacija


 
 


Etapo aprašymas

Vaiguva pasitiks plačia, dailių, nedidukų namų gatve. Jos pabaigoje stūkso dar 1818 m. pastatyta medinė bažnyčia. Iš pirmo žvilgsnio tai liaudies architektūros pavyzdys, tačiau gerai įsižiūrėję langų formose galime įžvelgti neogotikos bruožų. Bažnyčios titulas – Šv. Jono Krikštytojo.

Kitoje gatvės pusėje nuo bažnyčios rasite maisto prekių parduotuvę, o už posūkio lauks dar viena. Tad jei mėgstamų ledų nerasite vienoje, pabandykite laimę kitoje. Beje, tai bus vienintelė parduotuvė iki pat Šaltenių, kurie nuo Vaiguvos yra nutolę daugiau 14 km atstumu. Tad pagalvokite ir apie vakarienės bei pusryčių meniu.

Vaiguva garsėja Pijaus Stulginskio koplyčia, dėl jos tikrai verta padaryti nedidelį lankstą nuo pagrindinio kelio. Tai paprasto žmogaus 2008 m. pastatyti maldos namai, kurių plotas siekia 100 m². Savininkas Pijus Stulginskis juos pastatė gyvenamųjų namų kvartale, savo kieme. Baltas fasadas, elegantiški skardiniai bokšteliai, harmoningos proporcijos ir pačiomis pigiausiomis medžiagomis dekoruotas vidus kuria nuoširdaus paprastumo atmosferą. Pijaus Stulginskio statyta koplyčia (vietinių vadinama bažnyčia) yra atvira visiems norintiems joje pasimelsti ar pasmalsauti. Sutikę šeimininką – aukštą, liesą vyrą vaiskiomis žydromis akimis būsite maloniai priimti ir pašnekinti, o gal net ir išgirsite ilgą, bet labai įdomią bažnyčios statymo istoriją.

Ir vėl senas kryžius – tai priminimas apie kadais buvusias Dankšių kapines, vadinamas Kapinių kalnu.

Prieš Šaltenius dar vienas praeities priminimas ‒ senkapis.


Artėdami prie Palendrių iš tolo matome Palendrių Aušros Vartų Marijos bažnyčios bokštą. Tai viena iš įdomiausių ir gražiausių gelžbetoninės prieškario lietuvių architektūros pavyzdžių. Bažnyčia pradėta statyti 1935 m. ir veikė tik 10 metų. Po karo ištuštėjus aplinkiniams kaimams ir 1947m. mirus kun. K. Ambrozaičiui (bažnyčios fundatoriui), buvo paversta kolūkio sandėliu.

XX a. pab. į Solesmes vienuolyno Prancūzijoje duris pasibeldę lietuviai kandidatai davė postūmį vyriškos šv. Benedikto ordino šakos atsikūrimui Lietuvoje. Taip 1998 m. benediktinai iš Solesmes abatijos atsikėlė į Lietuvą. Vienuoliai vieningai sutarė – Palendriai yra geriausia vieta jų vienuolynui steigti. Vienuolynas uždaras, t. y. pagrindinė vienuolyno dalis yra uždara lankytojams, tačiau visiems atviras yra įėjimas į vienuolyno bažnyčią, kurioje yra dalis, skirta norintiems dalyvauti vienuolių pamaldose. Vienuoliai, gyvena pagal šv. Benedikto regulą, yra pašaukti išimtinai maldos tarnystei.

Vyrai gali praleisti keletą dienų dvasiniam susikaupimui skirtuose vienuolyno kambariuose. Moterims nakvynė prie vienuolyno.


Nuotraukos


  • Vaiguvos Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia
  • Vaiguvos Pijaus Stulginskio koplyčia
  • Palendrių Aušros Vartų Marijos bažnyčia
  • Palendrių Šv. Benedikto vienuolynas
 
 

© 2017-2021 Camino Lituano. All Rights Reserved.