Apie etapą

Kelionės atstumas: 26.5 km.

Kelionės pėsčiomis trukmė: 8 valandos

Punktai: Buivydžiai Kalnelis Joniškis Jakiškiai Gataučiai

Trumpiausias kelias – ne visada geriausias. (J. Dovydaitis)
____________________________________________

Diena, kai kelias vingiuos kvadratais ir tik vakarop suprasi, kodėl.
Išėjęs ramiais vieškeliais tolumoje greit pamatysi tikslą ‒ Joniškio bokštus. Bet iki jų dar teks peršokti Kalnelį ⛪ 🛒(beieškant Sidabrės pilies) ir kantriai sugrįžti iš laukų peizažo į civilizaciją. Joniškyje „nelietuviška“ bažnyčios forma ir sinagogų kompleksas primins, kad į šį miestelį geriausia žvelgti iš laiko perspektyvos. ⛪ 🛒 🛏 😌 Čia rasi visko, ko trūksta tavo kuprinei. Bet atėjęs į miestą piligrimas su dar didesniu džiaugsmu iš jo ir išeina, nes iki unikalios Jakiškių medinės koplyčios dar teks gerokai pamojuoti vieškelių kvadratais. 🚶‍♀🚶‍♂ Jakiškių dvaras meilingai pakvies ir pailsinti kojas, ir paklaidžioti laike.

Vėl išėjus į laukus ‒ tolumoje saulėta Gataučių nakvynės vieta jau šviečia! 🛏 🛒


Etapo maršrutas


Piligrimų nakvynių informacija

Etapo aprašymas

0,0 km Nakvynė Buivydžiuose. Paliekame nakvynės vietą. Pasirūpinkite vandeniu, nes kita parduotuvė už 6 km Kalnelio kaime. Truputėlį pagrįžę atgal keliu, kuriuo vakar atejote ir pasukite į kairę. Dabar lauks maždaug 3,5 km kelias iki posūkio T formos sankryžoje. Joje pasukite į kairę. Dar keli kilometrai ir pasieksite Kalnelio kaimą. Per kaimą galite eiti keletu skirtingų gatvių, tačiau geriau sekti Camino Lituano ženklus. Pasieksite sankryžą su keliu Žagarė – Joniškis.

6,5 km Sankryža Kalnelyje. Sankryžoje jūs rasite parduotuvę (jei ko reikia), matysite gražų koplytstulpį. Pasukite į dešinę. Laukia 9 km kelias iki Joniškio centro. Kelias eis šalia judraus kelio Žagarė – Joniškis, tačiau įrengtas pėsčiųjų takas, todėl eiti saugu. Praeisite vieną žiedinę sankryžą (kirsite kelią Ryga – Šiauliai), po to kirsite geležinkelį ir tuoj jau bus Joniškio centras.

6,5 km Bažnyčia Joniškyje. Štai ir pasiekėte Joniškį. Mieste rasite visas paslaugas: parduotuvės, vaistinės, bankomatai. Mieste yra Joniškio Švč. Mergelės Marijos bažnyčia. Bažnyčia pastatyta 1901 m. . Bažnyčios interjeras puošnus ir didingas. Iš autobusų stoties galėsite pasiekti (jei yra toks poreikis) pagrindinius Lietuvos miestus. Daugiau informacijos apie Joniškį: www.visitjoniskis.lt. Iš miesto išeisite link Ežeikių, Sliekių. Iki jų apie 9 km. Būkite atsargūs kirsdami geležinkelį ir kelią Ryga – Šiauliai, kuriuos jau kirtote ateidami į Joniškį. Dabar laukia kelias Žemaitijos keliukais iki Sliekių.

Joniškio miestas: Joniškis – miestas šiaurės Lietuvoje, Šiaulių apskrityje, 39 km į šiaurę nuo Šiaulių, netoli Latvijos sienos (14 km). Miesto pradžia laikomi 1616 metai, kai Zigmantas Vaza suteikė miesto teises. Tuo metu tai buvo didžiausias miestas Šiaulių ekonomijoje, didesnis už pačius Šiaulius. www.visitjoniskis.lt

Sinagogų kompleksas: Kompleksą sudaro du mūriniai, lygiagrečiai stovintys pastatai – Baltoji ir Raudonoji sinagogos. Pasakojama, kad Baltoji sinagoga, statyta 1823 m., buvo skirta iškilmingoms progoms. Raudonoji sinagoga statyta apie 1842 m. Rytiniame fasade išryškinta aron kodešo iškyša, kurioje būdavo laikomi Toros ritiniai. Šiuo metu abi sinagogos pritaikytos kultūros reikmėms.

9,3 km Sankryža Sliekiuose. Sankryžoje pasukite į kairę, tačiau labai neįsibėgėkite, nes greitai (už 1 km maždaug) turėsite vėl sukti į kairę (Jei esate labai pavargę galite nesukti, tada greičiau pasieksite nakvynę, tačiau neaplankysite Jakiškių dvaro), o po to greitai turėsite sukti du kartus į dešinę. Stebėkite kelio ženklus ir greitai prieisite Jakiškių dvarą.

3,5 km Jakiškių dvaras. Pasiekę dvarą galėsite pailsėti, jei pasiseks rasti dvaro savininką – ji jums papasakos įdomių istorijų. Aplankę dvarą pirmyn į paskutinę kelio atkarpą iki nakvynės vietos. Kelias neilgas ir jame tik vienas posūkis į kairę. Greitai pamatysite Gataučių kaimą.

Jakiškių dvaras: Jakiškių dvaras istoriniuose šaltiniuose minimas jau nuo XVI a. pab. Dvaro sodyba priklausė vokiečių Koškolių giminei. Klasicistinių bruožų dvaro rūmai, statyti 1898 m. vis dar autentiški, pamažu prikeliami naujam gyvenimui. https://jakiskiudvaras.lt/

3,4 km "Saulėtosios naktys" Gataučiuose Pasiekėte nakvynės vietą. Dažniausiai jie turi galimybę priimti nakvynei ir be išankstinės registracijos (ypač jei einate su palapine), bet registracija pageidautina. www.sunnynights.lt. Gataučiuose yra parduotuvė, jei ko reikės rytojaus kelionei.


Nuotraukos


 • Iš Buivydžių pakeliui į Gataučius
 • Kalnelyje
 • Kalnelis. Šv. Jono Krikštytojo koplyčia
 • Joniškio rajonas. Šv. Jurgio skulptūra
 • Joniškis
 • Joniškis. Baltosios sinagogos viduje
 • Joniškis. Krepšinio muziejus
 • Jakiškių dvaras
 • Jakiškių dvare
 • Jakiškiai. Šv. Ignaco koplyčia
 • Jakiškiai. Šv. Ignaco koplyčios viduje
 • Sunny Nights Camping. Nakvynės vieta
 
 

© 2017-2021 Camino Lituano. All Rights Reserved.