Meteliai → Lazdijai

 

Apie etapą

Kelionės atstumas: 26.7 km.

Kelionės pėsčiomis trukmė: 7 val.

Punktai: Meteliai Bijotų gamtos takas Kryžių koplyčia Staigūnai Burakavas Šventežeris Teizai Giraitė Panarvė Lazdijai

Etapo maršrutas


Piligrimų nakvynių informacija

Etapo aprašymas

0,0 km Metelių bažnyčia. Palikę Metelius (praeisite apžvalgos bokštą, ties kapinėmis suksite į dešinę) eisite gražiu miško takeliu iki Metelių regiono parko lankytojų centro. Kelias ves per mišką, bet dažnai jis bus panašus į parką. Metelių regioniniam parke yra pavėsinės, tualetai, geriamo vandens. Nepraleiskite progos apžiūrėti interaktyvią Metelių regioninio parko lankytojų centro ekspoziciją. Norėdami atrasti, tai kas reta ir vertinga, turėsite atverti stalčiukus, dureles ar pažvelgti į medžio drevę. Daugiau informacijos ‒ https://meteliurp.lrv.lt/ Dzūkų jūra. Taip vadinama Dusia ‒ didžiausias vandens telkinys Dzūkijoje. Papūtus stipresniam vėjui į smėlėtus krantus pradeda ristis didelės bangos, o ežero pakrantėje galima rasti ir tikrų gintarų, tokių pat, kokius išskalauja Baltijos jūros bangos.

2,4 km Metelių regioninio parko lankytojų centras. Kelias veda per mišką. Kai kur tai kelias, kai kur tik takelis, bet sekant ženklus eiti sunku nebus. Turėsite kirsti asfaltuotą rajoninį kelią. Dėmesio ‒ vasaros metu jis gali būti gana judrus, nes eina link ežero. Praėję mišką išeisite prie senos sodybos. Reikia ją apeiti kaire puse ir po to išeisite į pievą. Toliau eikite tiesiai, kol prieisite keliuką, vedantį į Nakrūniškę.

3,4 km Sankryža Nakrūniškės k. Išėję į kaimelio pagrindinę gatvę pasukite į dešinę. Išeidami iš kaimelio akimirkai sustokite ir pažiūrėkite į tolį. Nuostabus vaizdas. Vienas iš gražiausių kelyje. Tolumoje matyti Kryžių šventovė. Nusileidžiame nuo ilgoko kalno. „T“ formos sankryžoje pasukite į kairę ir toliau eikite tiesiai iki pat Kryžių šventovės.

3,7 km Kryžių šventovė. Paprastai ji būna užrakinta, bet jei sužinosite, kad vyksta mišios, gal ir pateksite į vidų. Netoli bažnyčios prie ežero yra aikštelė poilsiui. Yra šulinys, kur galite papildyti vandens atsargas. Paėję maždaug 1 km už bažnyčios nepražiopsokite posūkio į kairę ties Staigūnais. Laukia tiesus kelias Šventežerio link, dalis kelio eis per mišką ‒ nepamirškite apsaugos nuo uodų. Dusios pakrantėje, ant kalvos šviečia Kryžių šventovė. Kryžiuose švenčiami Sekminių, Petrinių ir Oktavos atlaidai. Senoji Kryžių koplyčia stovėjo arčiau ežero, dabar toje vietoje išlikę tik pamatai ir atminimo kryžiai. Šalia stovi šulinys, kuriame, kaip manoma, trykšta stebuklingų galių turintis vanduo. Ši vietovė minima nuo 1702 metų, kai Lietuvos kariuomenė kovojo su švedais. Daugiau informacijos ‒ http://www.piligrimai.lt/kryziai/

5,7 km Šventežerio centrinė aikštė. Priėję Šventežerį galėsite atsipūsti. Šventežeris ‒ nedidelis kaimas, tačiau yra bažnyčia, parduotuvė. Graži centrinė aikštė. Iš kaimo išeisite Sodų gatve ir toliau eisite pievų keliukais. Praeisite pro ūkininko sodybą (ji liks kairėje). Sekite ženklus, nes kelias įves į miškelį. Prieisite Pundziaus akmenį, kur galėsite pailsėti. Šventežerio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčia. Ryški geltona bažnyčia yra istorizmo epochos medinės architektūros pavyzdys. Daugiau informacijos ‒ https://sakralilietuva.lt/lankytinos-vietos/sventezerio-baznycia/

4,9 km Pundziaus akmuo. Jei kam nors trūksta dėmesio gyvenime – jums būtina prie jo sustoti, užlipti ir pasakyti kalbą, nors gal niekas ir neklausys. Paskui vėl į kelią. Sekite nuorodas. Praeisite mažą kryžių kalnelį ir atsiremsite į didelį asfaltuotą kelią. Sankryžoje pasukite į dešinę. Asfaltuotu keliu (Panarvės g.) reikės eiti apie 550 m.

2,8 km Kelio posūkis. Iš Panarvės g. sukite į kairę. Liko paskutinė atkarpa iki Lazdijų. Paėję 900 m. pasukite į dešinę ir eikite Janonio g., toliau sukame į kairę ir einame Draugystės g., sankryžoje sukame į Gėlyno g. Tuoj pasieksite miesto centrą. Prieš sukdami į Draugystės gatvę dešinėje pusėje galite matyti vieną iš vadinamosios Molotovo linijos įtvirtinimų.

3,7 km Lazdijų bažnyčia. Štai ir atėjote iki paskutinio didesnio miesto Lietuvos Respublikos teritorijoje. Mieste yra prekybos centrų, vaistinių. Nakvynė ‒ svečių namai „Simona“ (Nepriklausomybės a. 4, Lazdijai, tel. 370 657 85060). Lazdijų Šv. Onos bažnyčia. Lazdijų parapija gyvuoja jau daugiau kaip 450 m., o dabar čia esanti bažnyčia jau šeštoji, pastatyta ant kapinių. Dabartinė neobarokinės architektūros bažnyčia pastatyta maždaug 1893 m. Jos vidus papuoštas Varšuvoje pagamintais altoriais, sakykla ir kryžiaus kelio stotimis. Daugiau informacijos ‒ http://www.lazdijumuziejus.lt


Nuotraukos


 • Meteliai-Lazdijai-1
  Metelių parapijos nakvynės namai ♦ Night stay ("albergue") in Meteliai
 • Meteliai-Lazdijai-2
  Metelių apžvalgos bokštas „Nendrių pėdas“ ♦ Sightview tower in Meteliai „Reed sheaf„
 • Meteliai-Lazdijai-3
  Metelių regioninio parko lankytojų centro prieplauka ♦ Pier nearby the Visitors center of Meteliai Regional park
 • Meteliai-Lazdijai-4
  Metelių regioninio parko lankytojų centro prieplauka ♦ Pier nearby the Visitors center of Meteliai Regional park
 • Meteliai-Lazdijai-5
  Bijotų takas ♦ Trail of Bijotai
 • Meteliai-Lazdijai-6
  Dusios ežeras ♦ Dusia lake
 • Meteliai-Lazdijai-7
  Kelio ženklai ir kryptys ♦ Camino signs and directions
 • Meteliai-Lazdijai-8
  Kelias ♦ Camino
 • Meteliai-Lazdijai-9
  Geriamo vandens šulinys šalia Kryžių koplyčios ♦ Well of drinking water nearby the Chapel of Crosses
 • Meteliai-Lazdijai-10
  Kryžių koplyčia ♦ Chapel of Crosses
 • Meteliai-Lazdijai-11
  Dusios pakrantė patogi maudytis ♦ Lakeside of Dusia good for swimming
 • Meteliai-Lazdijai-12
  Šventežerio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčia ♦ Church of St Mary Virgin birth in Šventežeris
 • Meteliai-Lazdijai-13
  Lazdijų Šv. Onos bažnyčia ♦ Church of St. Anna in Lazdijai
 
 

© 2017-2021 Camino Lituano. All Rights Reserved.